« Tagasi

26. märtsil toimub neljas üle-eestiline mobiilivaba päev

26. märtsil toimub neljas üle-eestiline mobiilivaba päev, mille raames kutsub Maanteeamet vähemalt sellel päeval liikluses mobiiltelefoni kasutamisest loobuma ja päeva lõpus mõtlema, kas midagi olulist jäi seetõttu tegemata.

Iga aastaga räägitakse üha enam, kuidas mobiiltelefonist on saanud meie igapäeva elu lahutamatu osa ning seda kasutatakse nii perega õhtust süües, sõpradega välja minnes ning paraku ka sõidukiroolis. Teaduslikult on tõestatud, et inimene ei suuda kaht tähelepanu nõudvat tegevust sooritada samaaegselt ja veatult. Liikluses olles ei anta meile teist võimalust ning me ei saa aega tagasi kerida – kui midagi jääb märkamata, võivad sellel olla väga rasked tagajärjed. Söögilaua taga telefoni näppides on suurim kahju pere pahameel, kuid kõrvalised tegevused autoroolis võivad tappa! On kurb tõsiasi, et möödunud aastal toimuski kümme hukkunuga liiklusõnnetust, mille üks oluline riskitegur oli tähelepanu hajumine.

Olulised lingid: 

* Kõrvalistest tegevustest liikluses saab lähemalt lugeda maanteeameti maandumislehelt <https://juhi.mnt.ee/mobiilivaba-paev-2019> . Sealt leiab infot kõrvaliste tegevuste ohtlikkuse kohta, teisi põnevaid fakte ja võrdlusi, soovitusi, kuidas neid tegevusi ennetada ning lisaks on võimalus osaleda viktoriinis ning võita põnevaid auhindu. 
* Hiljuti valmis maanteeametil ka temaatiline infoklipp <https://www.youtube.com/watch?v=6yLyFfc-L7c&feature=youtu.be> . Kuidas siis ikkagi on, kas rööprähklemine liikluses on võimalik? Milles seisneb kõrvaliste tegevuste ohtlikkus? Mis juhtub sõidukijuhi fokuseeritud nägemisväljaga, kui ta kasutab sõidu ajal mobiiltelefoni? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiab vastuse just sellest infoklipist. 

* Ka Facebookis saab mobiilivaba päeva üritusega liituda<https://www.facebook.com/events/259044848320730/?active_tab=about

Kui juhid, siis juhi! 🚗📵


Lisainfo:
Kerli Tallo
Ekspert 
Tel: 5568 1491
Maanteeameti ennetustöö osakond