Põlva vallas alustas õpinguid grupitäis imelisi lapsevanemaid

Juba teist hooaega alustas Põlva vallas vanemlusprogramm "Imelised aastad". Programm toimub perioodil 27.08 - 11.12.2019, ning sel aastal juba kahes kohas - nii Põlva linnas kui ka Moostes.

"Imelised aastad" on 2-8-aastaste laste vanematele mõeldud tõenduspõhine vanemlusprogramm, mille eesmärgiks on aidata lapsevanemal ennetada ja toime tulla lapse käitumisprobleemide ning arenguküsimustega. Programmis omandatud praktilised oskused ja saadav tugi võimaldavad lapsevanematel tulla paremini toime lapse kasvatamisega kaasnevate väljakutsete ja stressi tekitavate olukordadega. Programmi kohta saad lugeda https://www.terviseinfo.ee/et/projektid/vanemlusprogramm-imelised-aastad.

Programm kestab kokku 16 nädalat 1 kord nädalas (2-2,5h). Koolitusel õpitakse, kuidas last tunnustada ja julgustada, kuidas last arendada mängu abil, kuidas kehtestada tõhusalt reegleid ja piire ning kuidas lahendada konflikte. Koolituse ajal on organiseeritud lastehoid ja toitlustus. Programmi rahastavad Tervise Arengu Instituut ja Põlva vald.

Järgmine koolitus toimub juba 2020. aastal. Huvilistel soovitame infot jälgida oma lasteaia veebilehel.

Soovime jõudu ja jaksu kõikidele imelistele lapsevanematele.


Lisateave:
Klarica Topper
Lastekaitsespetsialist
Põlva Vallavalitsus
Tel: 799 9462 / 5302 1668
E-post: Klarica.Topper@polva.ee