« Tagasi

Üle-eestiline jõulumatk

Teisel jõulupühal, 26.detsembril toimusid üle Eesti tasuta jõulumatkad, millega pandi üheskoos ilus punkt EV100 juubelimatkade sarjale. Üle-eestilise jõulumatka raames toimus Eesti kõikide maakondade peale kokku üle poolesaja matka, millest enamik oli jalgsi- või räätsamatkad, samas toimusid ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel. 


Põlvamaal toimusid jalgsimatkad Valgesoo rabas, Tilleorus, Meenikunno rabas, e-fättidega (elektrijalgratastega) retk Taevaskojas.

Põlva Matkaklubi korraldatud rahvamatk Põlvas kulges marssruudil Põlva keskväljak – Intsikurmu – RMK Peri lõkkekoht – Põlva keskväljak. Julgustavad sõnad Põlva asevallavanemalt Janika Usinalt, juhendav info matka peakorraldajalt Meelis Maidlalt kaasa ning 70 looduses liikumisest rõõmu tundvat inimest asusid teele. Kohalike liikumisharrastajate põhituumikule andsid aktsenti matkahuvilised Kilingi-Nõmmelt, Märjamaalt, Tartust, Tallinnast. 10km lumiseid, peamiselt metsaradu pakkus liikumis- ja avastamisrõõmu. Kohati puude vahel mänglev päike küttis meeled kevadisele lainele. Ju seda pimedat aega on juba olnud, ootame valgust!

RMK Peri lõkkekohal tehti väike peatus, osalejatele pakuti kosutuseks teed ja saiakesi. Maitseelamust ergutas ja organismi soolakaotust leevendas ehe soolapekk Meelise seljakotist. Tõeline matjaka teab, mis kehale-hingele hea!

Matka viimastel kilomeetritel tõusti Rosma Linnamäele, et tunnetada looduse ürgset energiat ja seda oma uude aastasse kaasa võtta. Kolm looduses veedetud tundi saigi otsa.
Ja teadke, see mõnus-rammestav tunne kehas, hapnikust ergas meel ja tervisest pakatav pale on täpselt nii kaugel, et tõusta  tugitoolist ja sulgeda koduuks väljastpoolt. Nii lihtne see ongi!

Head aastalõppu!  Kohtumiseni terviseradadel!

Allikas: Põlva Matkaklubi