« Tagasi

Talvehooaeg laineharjal

Möödunud nädalavahetusel, 2.-3. märtsil toimusid Kadrinas 35. Eestimaa omavalitsuste talimängud. 50. osalenud (8 linna, 18 väiksemat, 24 suuremat valda) omavalitsuse konkurentsis saavutas Põlva valla esindus üldarvestuses 20.koha ja Kanepi valla esindus 27.koha.

35. Eesti omavalitsuste talimängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Kadrina Vallavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliiduga.
Talimängude üldkokkuvõttes selgitati:
- parimad linnad;
- parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.
Kavas oli 9 spordiala: murdmaasuusatamine, mäesuusatamine (mäesuusk ja lumelaud), juhtide võistlus, meeste korvpall, naiste korvpall, lauatennis, male, kabe, ujumine. Üldise paremusjärjestuse selgitamiseks liideti omavalitsuse murdmaasuusatamise kohapunktidele viie parema spordiala kohapunktid teistelt mängude programmis olevatelt spordialadelt.

Põlva vald osales murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, juhtide võistluses, meeste korvpallis ja males.
Kanepi vald lõi Eestimaa omavalitsuste talimängudel kaasa esmakordselt. Kaasa löödi murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, juhtide võistluses, meeste korvpallis, lauatennises.

Edukaimad meie maakonna võistlejaist olid Põlva valda esindanud meeskorvpallurid. 28 meeskonna osavõtul toimunud võistlus sai alguse juba jaanuaris, kui mängiti kuus alagrupiturniiri, milledelt edasi pääsesid kaks paremat. Koha finaalturniirile olid kindlustanud eelmise aasta tulemuste põhjal Rakvere linn, Võru vald, Põlva vald, Järva vald. Kanepi valla meeskond alustas eelturniiriga, kust edasi ei pääsetud ning lõppkokkuvõttes jäädi jagama 23.-27.kohta.

Põlva valla meeskond võitis Rakveres toimunud finaalturniiril kindlalt oma alagrupi. Teel kõrgematele kohtadele võideti Rae valla meeskonda 34:24,  kaotati napilt  Kambja valla esindusele 35:37. 3.-4.koha mängus võideti taas kindlalt Kohila valda 33:25. Meeskonnas mängisid (Veljo Vares (C), Janar Heering, Allan Ehte, Erkki Mäeorg, Ants Järv, Marten Järvik, Ander Asur, Lehar Kumari, Gintars Dalke, Silver Leppik, Mairo Padar, Helikar Haabma, treenerid Janek Liivamägi ja Elari Asi.

Juhtide võistluses tõid kindlad osaluspunktid oma esindustele Põlva valla volikogu esimees Lennart Liba ja Kanepi vallavanem Andrus Seeme. Lennart saavutas üldarvestuses ja suuremate omavalitssuste arvestuses 3.koha. Andrusele 10.koht üldarvestuses ja väikeste omavalitsuste grupis 2.koht.

Murdmaasuusatamises saavutas 36 omavalitsuse konkurentsis Põlva vald võistkondlikult 17.koha, Kanepi vald 35.koha. Mäesuusatamises 28 omavalitsuse konkurentsis – 13.koht Kanepi vald, 2.koht Põlva vald. Kanepi valla lauatennise esindus saavutas võistkondlikult 25.koha. Põlva valla maletajate võistkond platseerus 12.-13.kohale.

Üldarvestuses kogus Põlva vald 169,5 punkti, millega saavutati 20.koht, suuremate valdade arvestuses 13.koht. Kanepi vald lõpetas suurepärase debüüdi 130 punktiga üldarvestuses 27-ndana, väiksemate valdade grupis saavutati 9.koht.

Kuuluda rahvarohkeimasse, õnnelike sportijate liigasse on suur rõõm! Seda tõestasid kindlasti kõik need ligi 1500 inimest, kes nädalavahetusel 35.Eestimaa omavalitsuste talimängudel kaasa lõid.

Avafotol (erakogust) meeste korvpallis 3.koha saavutanud Põlva valla meeskond.

Allikas: Eestimaa Spordiliit Jõud