« Tagasi

Sportlikult rohke nädalavahetus

Septembrikuu viimane nädalavahetus, mis lõpetas meil ka üleeuroopalise liikumisnädala, oli põlvamaalastele tegus. Erinevaid sportlikele tulemustele kui tervist väärtustavale liikumisele suunatud üritusi nii maakonnas kui lähiümbruses, kus aktiivselt osaleti, oli taas arvukalt.

Orienteerujad Taevaskojas ja Ootsipalus, nooremad käsipallurid mängisid Põlva turniiri ja elasid kaasa kõrgema tasemega - meeste Balti liiga mängule.

Jooksurahvas mõõtis  tublidust Mammastes. Reede, 28.septembri õhtul kavas olnud Mammaste SUUSARAJA jooksul oli startijad 82. Arvukas osalus lastejooksudes pole üllatus. Siit jooksutulevik sirgubki! Põlvamaa jooksuhuvilistele pakkusid konkurentsi osalejad Otepäält, Võru- ja Tartumaalt. Samaaeselt selgusid ka murdmaajooksu täiskasvanute meistrid.
Mammaste TRIO 2018 sai lõpplahenduse. Arvukat osalust sel esimesel korral küll polnud, aga tublid olid kindlasti kõik need 16, kes kolmel osaüritusel kaasa lõid (suusatamine, ratas, jooks).

Pühapäeval, 30.septembril toimus JÄÄLINNU jooksu- ja matkasarja 4.etapp. 12 km läbisid 19 liikumishuvilist, enamuses neist matkates.  Joostes läbiti ring ümber Saesaare paisjärve tund ja paar minutit peale. Matkatempos kulgejali lisandus sellele veel tund ja paarkümmend minutit.

Pühapäevase üritusega pandi punkt nii Põlvamaa SUVEMÄNGUDELE kui Euroopa SPORDINÄDALALE.
Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018 oli võimalus kõigile elavdada spordielu kohtadel ning lisada indu ja tegutsemislusti harrastajatele. Ja tore, et meie lähinaabridki leidsid tahet kaasa lüüa, pakkudes võistluspinget ja elevust nii kaasalööjatele kui pealtvaatajatele. Aastate lõikes oleme „pilti elavdanud" erinevate alade „uues kuues" korraldamisega.
Meenutame - alustasime 29.juuni õhtul kell 22.30 öömatkaga Põlva  rannast; vollerahvas volletas teisipäeva õhtupoolikuti rannas; Räpinas selgusid tragimad triatlonis (nii individuaalselt kui võistkondlikult), kettagolfis kui petankis, tänavakossus; selgusid parimad kergejõustikus nii üksikaladel kui Laheda 7-võistluses; jahilaskurid olid medalijahil Kadaja tiirus; rattasõitjad kihutasid Mammastes; orienteerujad liikusid Intsikurmus ja seekord saatis neid rajal elav muusika. Selle aasta kalendrisügis algas õigeaegselt ja mõjutas kindlasti paljuski nii osalemisotsuseid kui saavutatud tulemusi. See just asja võlu ongi – olla ilmast üle!

23.-30. septembrini tähistasime  nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordset, sellel aastal neljandat  SPORDINÄDALAT. Põlvamaal  alustasime 19.-20.septembril spordinädala nö soojendusüritusega – Põlvamaa koolide MARATONIJOOKSuga, kus koolide 30-liikmelised võistkonnad panid proovile oma kehalise tubliduse (kiirus, jõud, vastupidavus) ning koos meeskonnana tegutsedes joosti 42 195 meetrit e maraton. Vahetult enne meie noorte jooksu toimumist uuendati Berliinis maailmarekordit, silme ees nüüd 2:01:39.  Sel aastal  jooksid maailmarekordist kiiremini Räpina Ühisgümnaasiumi (1:57:17) ja Põlva Gümnaasiumi (2:00:17) noored. Eesti maratonijooksu rekordist (2:08:53) jooksid  paremini Põlva Kooli (2:02:17) ja  Tilsi Põhikooli (2:08:26) esindused.
Põlvas avati renoveeritud staadioni, kus USINAD JOOKSJAD kinnitasid oma valmisolekut spordirajatise  aktiivseks kasutamiseks. Ja ega uued rekordid siis ka tulemata jää!

Eesti Tõukeratta Liidu initsiatiivil  toimus  tõukerattaõhtu Põlva-Himmaste kergliiklusrajal, o-teisipäevakute 25. ehk viimasel etapil andsime kultuuriprogrammiga, on ka Euroopa kultuuripärandi aasta, spordinädalale vunki juurde.
Kolmapäeval, 26.septembril oli ilmataat meie noorte ja jalgpalliga ühes paadis – kui turniir läbi, siis võis vihmakraanidki avada. Tuul ja rajuhood panid proovile Põlva valla liikumissarjas osalejate meelekindluse, sest KP oli avatud Mammaste Tervisespordikeskuses. Rõõmu trotsida tuule- ja vihmamöllu jagus 53 inimesel, sh 30 nendest olid kaasa löönud sarja kõikidel etappidel.

Eestis kordineerisid ja toetasid Spordinädala ettevõtmisi Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport kõigile. Maakondades spordiliidud koostöös üldhariduskoolide ja erinevate spordiklubidega.
Spordinädala patroonid olid Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi.

Tulemused – vt Sport – Protokollid; www.serviti.ee; www.jaalind.ee

Nn ametlikud jooksuvõistlused, liikumisarjad maakonnas on selleks hooajaks lõppenud.

Õuehooaeg aga jätkub! Värviküllases looduses on see ka hingeergastav.
HELKURKÕND ootab kolmapäeval, 3.oktoobril – start kell 18.30 kultuurikeskuse eest.

Kampaaniad kampaaniateks! Ka need õpetavad!
Niivõrd, kui oled loodud HINGAMA, niivõrd oled loodud ka LIIKUMA!

Foto (autor Taavi NAgel): Jäälinnu sarja matkajate hoogne sillaületus.
 

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com