Servitile jäi Balti liiga finaalturniiri uks suletuks

Põlva Mesikäpa Hallis mängiti sel nädalavahetuses, 9.-10.märtsil käsipalli Balti Liiga veerandfinaale. Põlva Serviti pidi avamängus laupäeval tunnistama tiitlikaitsja Riihimäe Cocksi 26:15 (8:8) paremust, ehkki põhiturniiril oli sama vastast kahel korral minimaalse paremusega võidetud.

Pühapäevases veerandfinaali teises kohtumises Põlva Serviti küll võitis Riihimäe Cocksi tulemusega 24:21 (14:10), kuid finaalturniirile pääsesid soomlased parema visatud väravate vahega 39:47. Seega on Balti Liiga selleks hooajaks Põlva Serviti jaoks lõppenud. Viimati ei pääsenud Serviti Balti liiga finaalturniirile hooajal 2008/2009.


Olles päev varem selgelt Cocksile alla jäänud, vajas Serviti pea võimatut ehk tiitlikaitsja alistamist tosinaväravalise eduga. Algus midagi head ei lubanud, sest nagu laupäeval, nii oldi nüüdki hädas rünnakute lõpetamisega. Külalised pääsesid juba kolmandal minutil 4:1 juhtima, aga siis tihendas Serviti kaitset ning vastaseid sunniti rünnakul eksima.
"Täna läksime võitlema. Algul polnud ma kindel, kui rusuvalt eilne kaotus mõjunud on, aga tegime hea etteaste. Avapoolajal realiseerisime kõrge protsendiga, hoidsime pallikaotuste arvu madalal ja põneva lõpuga saime võidugi. Koduliiga hooajalõppu silmas pidades kindlasti tähtis – annab motivatsiooni ja kinnitab, et suudame stabiilselt mängida küll," lisas Musting.

Võitluslikus mängus viskasid väravaid: Stanislav Kholodiuk, Henri Hiiend, Raiko Rudissaar, Henri Sillaste 4, Hendrik Varul 3, Kristjan Muuga, Mathias Rebane 2, Alfred Timmo 1.

 "Natuke kurb, et meid finaalturniiril pole, aga pole midagi teha – selline on juba kord spordi võlu ja valu. Võitsime Cocksi vastu sel hooajal neljast mängust kolm, aga eilne teine poolaeg oli nii kehv, et edasi ei saanud. Cocks on ikka väga kõval tasemel ja oli eeldada, et kahe mängu kokkuvõttes on neile raske vastu seista," arvas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Cocks ühines Final Four-ile pääsenute nimistus põhiturniiri võitnud Minski SKA ning Zaporožje ZTR-iga. Viimane oli veerandfinaalis kindlalt 32:15 ja 40:25 üle Läti meistrist Dobele Tenaxist. Neljas finaalturniirile pääsev tiim selgub Vilniuse VHC Šviesa ja Klaipeda Dragunase vastasseisust, kus avakohtumises oli 32:19 parem Leedu meister Dragunas.

Foto (autor Helin Potter): Serviti ja Cocksi mängus oli rohkelt võitlust.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi