« Tagasi

Serviti vajab vaheturniiri võiduks vähemalt viiki Kehra vastu

Eile, 26.märtsil pidas Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga vaheturniiri eelviimase kohtumise Põlva Serviti kodusaalis HC Tallinna vastu. Peale tasavägist avapoolaega võeti kindel võit tulemusega 27:21 (9:9).

Otsepääsu meistriliiga poolfinaali oli Serviti taganud juba enne kohtumist HC Tallinnaga. Vaheturniiri võiduks vajab Serviti nüüd mininaalselt viiki teise poolfinalisti, HC Kehra Horizon Pulp&Paperi vastu. Oluline omavaheline kohtumine peetakse 3. aprillil Kehra Spordihoones.

"Vastase read olid täna hõredad, kuid sellest hoolimata olime esimesel poolajal pealinlastega hädas. Tegime palju praaki – valesöödud, pallikaotused. Teisel poolajal saime mängu toimima ja kuna vastase pink oli erakordselt lühike ja varasemates kohtumistes meile palju peavalu põhjustanud Robin Oberg ei olnud Põlvasse sõitnud, siis saime vajalikud võidupunktid tabelisse kirja. Nüüd on ees veel otsustav kohtumine Kehraga, " võttis äsja oma 35. sünnipäeva tähistanud ja ka tänases kohtumises taas imelisi tõrjeid teinud väravavaht Eston Varusk kohtumise pealinlastega kokku.

Väravatevaeselt alanud mängu esimene poolaeg kulges kui Eesti klassikas tuntud "Pisuhänna" peategelaste Vestmanni ja Piibelehe omavaheline suhtlus. Ikka kord Serviti peal ja Tallinn all ning vastupidi. Poolajale minekuks suutis vastane välja võidelda viigiseisu, kuigi Serviti oli eduseisus ning oli ka vastase jaoks peaaegu 10. minutit väravat lukus hoidnud. Kohtumine läheb selle hooaja väravatevaesema avapoolaja edetabeli tippu.

Mängu teisel poolajal pani Serviti oma kogemused ja ka pikema pingi maksma ning liikus vaikselt, kuid stabiilselt vastaselt eest ära. Kuigi võitlust jagus, ei muutunud pealinlased enam ohtlikuks.
Väravatega panustasid: Henri Sillaste 6, Ülljo Pihus 5, Martin Grištsuk, Henri Hiiend 4, Anatolii Chezlov 3, Mathias Rebane, Alfred Timmo 2, Indrek Neeme 1.

Foto (autor Helin Potter): Eston Varusk tegi Serviti väravas ka seekord suurepärast tööd.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi