« Tagasi

Serviti on ühe võidu kaugusel kullast, Coop Põlvat lahutab sama pronksist

Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga finaalis alistas teisel kohtumisel Põlva Serviti pealinlaste HC Tallinna 35:27 (16:12) ja asus kolme võiduni mängitavat finaalseeriat juhtima 2:0.

"Oli pingeline kohtumine, võit tuli meeskonna koostööna. Suutsime vastase tempoga ära võita ning vastane ei suutnud lõpuni sellega kaasa tulla. Kuigi mängud on pingelised, sooviks ikka kodus seeria seisult 3:0 ära lõpetada," loodab kohtumises üleplatsimees ja üheksa väravat visanud Alfred Timmo.

Esimene poolaeg teises kohtumises algas sarnaselt esimesele kohtumisele väga tasavägiselt ja väravatevaeselt. Kuskil 15. minutil suutis Serviti siiski paariväravalise eduseisu saavutada. Eston Varuski tõrjete abil ja kaitsetegevusega suudeti vahet ka hoida. Poolaja viimasel viiel minutil oli Serviti kaitse nii efektiivne, et vastane enam viskele ei saanudki ja nende peatreener oli sunnitud enne esimese poolaja lõppu võtma juba teise mõtlemispausi. Henri Hiiendi poolt viimasel hetkel enne poolaja vilet visatud väravaga läks Serviti puhkepausile seisus 16:12.

Teine poolaeg algas taas Serviti dikteerimisel ja 40. mänguminutiks juhiti suuresti Alfred Timmo väravatele juba seitsme väravaga. Põlva eduseis küll vähenes vahepeal nelja väravani kuid kaitse, rünnaku ja väravavahi hea koostöö tulemusel kasvas vahe taas ning lõpuvile kõlades oli tablool võidunumbrid 35:27.

"Edu tuli kaitse pealt ja vaikselt kuid stabiilselt suurendas see meie eduseisu. Ka oli tänane mäng täiesti teise iseloomuga kui eelmine," avaldas Kalmer Musting.

Finaalseeria teises kohtumises panustasid väravatega: Alfred Timmo 9, Henri Sillaste 7, Kristjan Muuga 6, Carl-Eric Uibo 3, Hendrik Varul, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus, Henri Hiiend 2, Eston Varusk, Mathias Rebane 1.

Finaalseeria kolmas kohtumine toimub kolmapäeval, 22. mail kell 19.00 Mesikäpa hallis. Ootame kõiki toetajaid saali, et koos võidelda meistritiitli nimel ja seeria kodus koos ära lõpetada!

Coop Põlva kohtus pronksiseeria teises kohtumises kodusaalis HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga, kus tuli peale tasavägist võitlust vastu võtta üheväravaline kaotus 24:25 (10:15), mille tulemusel on pronksiseeria viigis 1:1. Pronksiseeria, mida peetakse ühe  võistkonna kahe võiduni saab lahenduse juba esmaspäeval, 20. mail Kehra Spordisaalis, kui peetakse kolmas kohtumine.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Põlva Serviti tugev kaitsetegevus on finaalseeria võitudes mänginud olulist rolli.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi