Traditsiooniliselt  algab koolinoorte saalispordi hooaeg  rahvastepalliga, nii ka sellel aastal.
8.novembril kogunesid Mesikäpa Halli maakonna koolide 4.-5.kl. tüdrukute ja poiste võistkonnad, kokku sai neid 13.

Tavateemaks on jutt, kuidas noorte spordielu elavdada, mida muuta? Sel korral muutsime!
Esmaemotsioon on positiivne. Muutuste järjepidev kasutamine tuleb kindlasti üldisele kehalisele tublidusele kasuks. Teine teema – kas oleme muutustega nõus, lihtsam on ju vanaviisi.

Mida siis teisiti tegime? Kõik teavad, et rahvastepallis „pihtasaanud mängija" lahkub väljakult ja nii jäävad lõpplahingut vormistama üldjuhul tublimad, ehk kaptenid. Nüüd mängisime niimoodi, et mängijale pihtasaamisel viimane ei lahkunud väljakult, vaid visanud võistkond sai punkti. Geimi võitis võistkond, kes 4 minuti jooksul saavutas enam punkte või kogus kõige kiiremini 10 punkti. Mängud peeti „parem kolmest", ehk mängu võitis võistkond, kes saavutas 2 geimivõitu. Seega mängus tegutsesid platsil kõik 6 (5 väljakul + 1 kapten) mängijat enamasti 4+4 (kolmanda geimi puhul veel 4) minutit. Mis tähendab, et kergelt ei tulnud mäng kellelegi, ja liidrite kõrval pidid pingutama ka need, kes tavaliselt enamasti minuti-paari sees välja oleks löödud. Tulemused olid üle aastete ühed tasavägisemad. Kolmandik 36-st mängust lõppes tulemusega 2:1.

Tüdrukute  kuue võistkonna koknkrentsis saavutas esikoha Põlva Kool 1 koosseisus Anette Vaino, Anne-Mari Rauba, Els Rahel Parhomenko, Helen Pundi, Getter Lepland, Angelika Lentsius, Eliisa Villako, Seleri Haidak, kehalise kasvatuse õpetaja Ulvi Musting. Järgnesid Vastse-Kuuste Kool, Räpina Ühisgümnaasium, Krootuse Põhikool, Põlva Kool 2 ja Kanepi Gümnaasium.

Poiste seitsme võistkonna konkurentsis peetud turniiri võitis geimipunktigi kaotamata Räpina Ühisgümnaasiumi võistkond koosseisus Jaan Junson, Rasmus Oijov, Marvin Poltan, Kevin Salve, Rasmus Mestiljainen, Oliver Hans Kaljuvee, Andre Mägi, Alari Kõiv, kehalise kasvatuse  õpetaja Jaanus Meitus. Järgnesid Põlva Kool 1, Vastse-Kuuste Kool, Põlva Kool 2, Tilsi Põhikool, Kanepi Gümnaasium ja Krootuse Põhikool.

23.novembril Võrus toimuval Eesti Koolispordi Liidu 4.-5.kl. DUMLE rahvastepalli Lõuna piirkonna finaalis esindavad nii oma kooli kui ka Põlvamaad Põlva Kooli ja Vastse-Kuuste Kooli tüdrukute võistkonnad ning Räpina Ühisgümnaasium ja Põlva Kooli poiste võistkonnad. Pöidlad pihku!

Tugeva karastuse spordikohtuniku mitte lihtsal tegutsemiskohal said sellel võistlusel Vastse-Kuuste Kooli, Räpina Ühisgümnaasiumi ja Põlva Kooli noored. Õpetajad, noortest on kasvanud teile tubli abivägi!  Ärge laske nende huvil ja entusiasmil kaduda, USALDAGE neid ja suunake rohkem spordiüritustel tegutsema -  nii on teil korraldusmeeskond olemas ja noored saavad-õpivad  KINDLUST, JULGUST, OTSUSTAVUST kogu eluks!

Kõik tulemused – vt Sport – Protokollid.

Fotol (erakogust) Räpina Ühisgümnaasiumi südikad ja tublid pallurid koos õpetaja Margit Mathieseniga.