« Tagasi

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2018 on võimalus kõigile Põlvamaa omavalitsuste külakogukondadele, spordiklubidele, asutustele/ettevõtetele näidata oma ühtsustunnet, tuua rahvas spordiradadele-saalidesse, elavdada spordielu kohtadel ning lisada indu ja tegutsemislusti nii harrastajatele, kui eestvedajatele. Ja tore, kui meie lähinaabridki leiavad tahet kaasa lüüa, pakkudes võistluspinget ja elevust nii kaasalööjatele kui pealtvaatajatele.

Aastate lõikes oleme „pilti elavdanud" erinevate alade „uues kuues" korraldamisega. Suvemängud 2018 on võrreldes eelnevatega taas erinev.  Kasvõi juba sellegi poolest, et nagu kõik Põlvamaal toimuvad sportlikud ettevõtmised, toimub seegi EV100 egiidi all.

Alustame reede, 29.juuni õhtul kell 22.30 öömatkaga Põlva  rannast. Käes on aasta lühemad ööd ning lähemegi uudistama, mida-kuidas  loodus sellel ajal hingab. Koos giidiga läbitakse ligikaudu 25km pikkune ring ning päikesetõusuks jõutakse lähtekohta tagasi. Sel aastal on osalejate arv piiratud, jäänud vaid üksikud vabad kohad.

Võrkpallirahvas on oodatud teisipäeva, 3.juuli õhtupoolikul suvevollet mängima. Viime oma võistluse läbi paralleelselt Coolbet suvevollega, mis tähendab, et nii sellele,  kui ka kõigile järgnevatele  ettevõtmistele on oodatud kõik – nii Põlvamaa omad inimesed kui meie  sõbrad-tuttavad lähemalt ja kaugemalt.

27.juuli õhtupoolikul olete oodatud Räpinasse. Koos IV Räpina RAUDMEHE võistlusega  selgitame südikamad ka võistkondlikus  triatlonis. 300m ujumist Räpina paisjärvel, 10km jalgrattasõitu Räpina linna ja valla teedel ning 3km jooksu pargis – selline distants tuleb läbida igal individuaalvõistlejal või on võistkondlikus triatlonis osaleja etapi pikkus.

Räpinasse on põhjust tulla ka 8.augusti õhtupoolikul, mil mängida saab kettagolfi ja petanki.
Kettagolfis on võistlus individiaalne. Vanuseklassid – noored (2001 ja hiljem sündinud) ning täiskasvanud. Tunnustatakse eraldi ka harratajate tasemel, st ilma reitinguta tublimaid mängijaid. Petankis kaasa lööma oodatud 3-liimkmelised võistkonnad, kus vähemalt 1 naissoost kaasalööja.

Tilsi staadionile ootame kergejõustiku  harrastajaid 25.augustil. Kavas – 60 jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe, kuulitõuge, odavise, kettaheide ning 600/1000m jooks. Võistlusklassid – naised, naised 35, mehed, mehed 45. Lisaks  maakonna meistritele üksikaladel selguvad parimad Laheda Spordiklubi 7-võistluses ning selgitame ka Põlvamaa parima kergejõustiklase 7-võistluse tulemuste põhjal nii naiste kui meeste absoluutarvestuses.

Suvemängude raames peame maha veel tänavakossu võistluse, selguvad täpsemad jahilaskmises, vastupidavamad rattakrossis, orienteerumises,  südikamad murdmaajooksus.
Lõppakordi suvemängudele ja liikumisrohkele Euroopa spordinädalale (23.-30.september) anname   30.septembril Kiidjärvel toimuval jooksu- ja matkasarja JÄÄLINNU radadel viimase etapil.

Suvemängude alade juhendid/infot leiad – vt Sport – Võistlusjuhendid.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com