« Tagasi

Põlva Spordikooli käsipalluritele meistrivõistlustelt II koht

Põlva Spordikooli  B-vanuseklassi (2002 ja hiljem sündinud mängijad) noormehed osalesid Viljandis 2019.a. Eesti  noorte käsipalli meistrivõistluste viimasel, kolmandal etapil, kokkuvõttes saavutati väärikas II koht.

Eesti noorte käsipalli meistrivõistlustel B-vanusklassis lõi kaasa kaheksa meeskonda, kes selgitasid paremusjärjestuse omavahel kaks korda turniirisüsteemis läbi mängides. "Enne kolmandat etappi oli seis selline, et võimalik oli  teoreetiliselt tulla nii esimeseks kui ka halva mängu korral langeda nt neljandaks (Põlva oli peale teist etappi kolmandal kohal). Tulime teiseks. Põlva noormehed kaotasid kogu turniiri jooksul ainult 2 mängu, mõlemad meistriks tulnud Viljandile, kelle võistkonna noormehed juba meistriliigas ja Balti liigas Viljandi eest palliplatsile on pääsenud, " võttis Rein Suvi turniiri kokku.

Põlva SK võitis kolmandal etapil HC Viimsi tulemusega 32:23, SK Tapa 24:18, Valga Käval 44:17, HC Kehra 30:25.

Põlva võistkonna parimaks mängijaks kogu turniiri põhjal tunnistati Lauri Land. Ta oli meeskonna resultatiivseim mängija, visates kolmel etapil mängitud 14. mängus kokku 70 väravat. Lauri oli ka meeskonna edukaim 7-meetri karistusvisete realiseerija, visates kuuest karistusviskest viis vastase väravasse. Resultatiivsuselt  järgnesid talle Kermo Saksing 69 värava ja Mihkel Maspanov 62 väravaga.

Meistrivõistlustel II koht saavutati koosseisus: Markus Lina, Sten-Silver Tigas, Gabriel Villako, Tanel-Kaimar Ritsmann, Priit Luuk-Luuken, Lauri Land, Taavi Vool, Ken-Martti Holberg, Robin-Sulev Mahlakas, Mihkel Maspanov, Kermo Saksing, Patric Kurvits. Võistkonna treener Rein Suvi.

2019 Eesti noormeeste B-vanuseklassi käsipalli meistrivõistluste  lõppjärjestus:

1. Viljandi Spordikool
2. Põlva Spordikool
3. HC Kehra
4. Spordiklubi Tapa / Tapa valla Spordikool
5. HC Viimsi
6. HC Tallas / HC Tallinn
7. Aruküla Spordiklubi
8. Valga Käval

Foto (Eesti Käsipalliliiduarhiiv): II koha saavutanud Põlva Spordikooli noormehed.

Allikas: Põlva Spordikool