« Tagasi

Põlva Serviti võitis taas Riihimäe Cocksi

Eesti  Vabariigi 101. Sünnipäeval, 24.veebruaril kohtus Põlva Serviti Balti liiga korduskohtumises tiitlikaitsja soomlaste Riihimäe Cocksiga. Kui esimeses kohtumises veebruari alguses võitis Serviti soomlasi tulemusega 25:24, siis korduskohtumises saadi võit tulemusega 26:25 (14:12).

Kuna Põlva Serviti mängis laupäeval Kehras koduse konkurendi HC Kehra Horizon Pulp&Paperig ja võitis neid tulemusega  24:22 (11:14), ei hakanud meeskond koduteed Põlvasse enam ette võtma ja ööbiti pealinnas, sest soomlastega kohtumine toimus Viimsi Keskkooli spordisaalis. Vabariigi sünnipäeva hommikul osalesid meie bussijuht Tarmo Varul, treenerid Kalmer Musting ja Rein Suvi ning füsioterapeut Ly Kamja koos mängijate esindaja Ülljo Pihusega Pika Hermani torni juures pidulikul lipuheiskamisel. Saadud pidulik emotsioon andis päevaks hea alguse, mis õhtul realiseeriti võiduks tiitlikaistja üle.

"Serviti selle hooaja Balti liiga start oli nõrk. Sel aastal on A-tugevusgrupi esiviisik väga võrdne ning põhiturniiril saadud 6 võitu 10-st mängust tulid mängides väga raskete vastastega. Tänane mäng oli pingevaba. Nooremad mängijad said korralikud ristsed ülitugeva ja kogenenud Cocksi vastu. Balti liiga debüüdi tegi Eesti meistrivõistlustel Coop Põlva koosseisus mängiv 18-aastane väravavaht Christofer Viilop, kes oli väravas oma esimeses Balti liiga mängus koguni 30 min. Rohkelt mänguaega said samuti 18-aastased mängijad Mathias Rebane ja Alfred Timmo ning 20-aastane Tõnis Kase. Platsil käisid kõik mängijad. Tabeliseisust tulenevalt kohtub Serviti veerandfinaalis taas soomlastega. Seega on Balti liigas ees ootamas rasked ja keerulised mängud. Samuti on kohe algamas ka Eesti meistrivõistluste vaheturniir. Seega on märtsis ees ootamas tihe mängugraafik ja huvitavad mängud, " võttis Kalmer Musting kokku lõppenud põhiturniiri ja eesootavad kohtumised.

Balti liiga põhiturniiri viimases mängus panustasid väravatega: Stanislav Kholodiuk 8, Mathias Rebane 4, Kristjan Muuga, Henri Sillaste 3, Henri Hiiend, Alfred Timmo 2, Hendrik Varul, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Tõnis Kase 1.

Balti Liiga veerandfinaalid toimuvad märtsis, avamäng 9. või 10. märtsil ning kordusmäng nädal hiljem. A-tugevusgrupi võitja SKA Minsk tagas võiduga otsepääsu finaalturniirile. Finaalturniirile saab ka kahe mängu kokkuvõttes iga paari võitja. Vastakuti lähevad Riihimäe Cocks (FIN) – Põlva Serviti, ZRHK Tenax Dobele (LAT) – ZTR Zaporozhye (UKR) ja VHC Šviesa Vilnius (LIT) – Klaipeda Dragunas (LIT).

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Põlva Serviti leegionär Stanislav Kholodiuk (nr 95) viskas Serviti resultatiivseimana nädalavahetusel kokku 13 väravat.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi