« Tagasi

Põlva Serviti on Eesti meister 2018!

Neljandat aastat järjest ja üldse 13. korda võitis Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga Põlva Serviti. Kolmandas ja viimaseks jäänud finaalmängus alistas Serviti kodus kindlalt 28:19 (16:8) HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ning võitis seeria 3:0. Pronksmedalid sai juba teisipäeval kaela Viljandi HC.

"Finaalseeria kolmanda kohtumise mängust midagi suurt rääkida ei ole. Mõned minutid mängu alguses olid võrdsed, kuid siis hakkas mäng liikuma ühes suunas. Iga mänguga said meeskondade jõujooned järjest rohkem paika. Kui toimub kolm mängu ühe nädala jooksul, siis vahetusmeeste võrdväärsuse olulisusi tuleb kolmandas mängus eriti hästi välja. Meie saime kasutada tervet enda pinki, vaid paar mängijat said vähem mänguaega ning just värskemad mehed olid finaalseeria kolmandas kohtumises mängu otsustajad. Kehral oli hooajaks meeskonna komplekteerimine kindlasti kehvem, neil oli väga palju noormängijaid, kes finaalseerias veel pead ei kanna," võttis Kalmer Musting finaalseeria lühidalt kokku.

Finaalseeria viimases kohtumises panustasid väravatega: Roman Aizatullov 5, Henri Sillaste, Raiko Rudissaar 4, Kristjan Muuga, Sergii Ljubtšenko, Henri Hiiend 3, Ülljo Pihus 2, Hendrik Varul, Anatolii Chezlov, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo 1.

Musting jätkas: "Kui meeskondlikult kogu hooaega vaadata, siis meil oli väga hea agressiivne kaitse. Üle pikkade aastate oli meil kolm pikka keskkaitsjat Hendrik Varul, Anatolii Chezlov, Indrek Neeme, lisaks Ülljo Pihus, keda hooaja jooksul pidevalt treeningutel koolitati. Seega oli meil sel hooajal kaitses kogu aeg värske asendusmängija olemas, v.a kaitses olnud ääremängijad, kes olid hooaja jooksul suhteliselt ühed ja samad mehed. Kaitse oli sellel hooajal kindlasti meeskonna trumbiks."

Eesti meistriks tulid: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Martin Grištsuk, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Roman Aizatullov, Sergei Ljubtšenko, Denis Lõokene, Siivo Sokk, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, treenerid Kalmer Musting, Rein Suvi, esindajad Ly Kamja, Andres Neeme, Kaupo Kolsar.

Põlva Serviti jaoks oli lõppenud hooaeg edukas. Meistriliigas võideti 22 mängu 23-st. Hendrik Varul meeskonna resultatiivseimana viskas meistriliigas hooaja jooksul 115 väravat.

"Põlva Serviti on sel hooajal Eesti Meister, Eesti Karikavõitja ja saavutas Balti liigas 2. koha, mis on kuue riigi meeskondade hulgas väga kõrge koht. Tänan kõikki mängijaid hea sisuka hooaja eest. Tänan ka rohkearvulist toetajaskonda sponsorite ja fännide näol," oli peatreener tänulik kõikidele, kes aitasid kaasa meeskonna edule.

Iga hooaja lõpus on fännidel võimalik valida sümboolne TÄHTEDE meeskond. Meistriliiga sümboolne koosseis (internetihääletuse tulemusel):

Väravavaht – Rasmus Ots (Viljandi HC)
Paremäär – Kristjan Muuga (Põlva Serviti)
Paremsisemine – Roman Aizatullov (Põlva Serviti)
Mängujuht – Kristo Voika (Viljandi HC)
Joonemängija – Hendrik Varul (Põlva Serviti)
Vasaksisemine – Carl-Eric Uibo (Põlva Serviti)
Vasakäär – Kaspar Lees (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper)

Hooaja resultatiivseim mängija: Marko Slastinovski (HC Tallinn) 164 väravaga.
Parim kodumängude korraldus: Põlva Käsipalliklubi.

Käsipalli hooaeg 2017/2018 on lõppenud. Kohtumiseni hooajal 2018/2019!

Foto autor Helin Potter.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi