« Tagasi

Ole sinagi liikumisharrastajate liiga peategija

23.-30. septembrini tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordset, sellel aastal neljandat  SPORDINÄDALAT.

Eestis veavad Spordinädala ettevõtmisi Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport kõigile. Maakondades spordiliidud koostöös üldhariduskoolide ja erinevate spordiklubidega. Spordinädala patroonid on Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi.

Spordinädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastajate, sportijate tervise alast teadlikkust. Spordinädalast on oodatud osa saama kõik, peamisteks sihtgruppideks haridusasutused, ettevõtted ja spordiklubid.
Nädala üheks sisuliseks väljakutseks on kaasata liikumisharrastuse edendamisse aktiivsemalt ka tööandjaid. Regulaarselt kehaliselt aktiivne inimene jõuab rohkem ja paremini, on rõõmsam ja õnnelikum, mis tähendab ühtlasi, et lisaks inimese isiklikule kasule võidavad tema kehalisest aktiivsusest ka kõik, kes on tema ümber. Vaata lisaks ja registreeri oma sündmus kodulehel www.spordinadal.ee    

Põlvamaal  alustasime spordinädalat nn soojendusüritusega – Põlvamaa koolide MARATONIJOOKSuga, kus koolide 30-liikmelised võistkonnad panid proovile oma kehalise tubliduse (kiirus, jõud, vastupidavus) ning koos meeskonnana tegutsedes (meeskonnavaim, kaasaelamine, toetamine) joosti 42 195 meetrit e maraton. Eesmärgiks püstitada oma kooli rekord maratonijooksus ning püüda ületada maailmarekord maratonijooksus – 2:01:39, mis püstitati Berliinis, vahetult enne meie koolide jooksusid. Eesti kehtiv rekord maratonijooksus on 2:08:53.
SUPERTUBLID olid kõik kümne kaasalöönud võistkonna liikmed! Räpina Ühisgümnaasiumi esindus sai jagu maailmarekordist (1:57:17), samuti sai sellega hakkama Põlva Gümnaasiumi esindus (2:00:17). Oma kooli rekordi jooksid välja Tilsi Põhikooli ja Kanepi Gümnaasiumi esindused. Põlva Kooli vanema vanusastme kõrval lõid esmakordselt kaasa ka algklasside lapsed, kellede võistkonna suurus oli 70 poissi- tüdrukut, kelledest igaüks jooksis 3x200m. Nimetatud koolide kõrval lõid Maratonijooksus  kaasa veel Põlva Gümnaasium, Viluste Põhikool, Krootuse Põhikool, Saverna Põhikool, Vastse-Kuuste Kool.

22.septembril toimus Põlva staadioni avamine, kus peatähelepanu pälvisid tulevikunoored. USIN JOOKSJA meelitas starti hulgaliselt väiksemaid ja suuremaid, kus  võitjaiks tunnistati kõik staadioniringi läbinud. Kindlasti on staadioni taasaavamine tänasele lapsevanemale  märguandeks, et võimalused liikumisharrastusega tegelemiseks Põlvas ja Põlvamaal on suurepärased. Nüüd tuleb näidata lastele ELAVAT EESKUJU ja seda kõiges – nii teadmiste omandamisel, tööd tehes kui enda tervise eest hoolitsemisel.

25.september – suur ORIENTEERUMISTEISIPÄEVAK Intsikurmus, kell 15 antakse start o-teisipäevakte 25., selle hooaja viimasel etapile. Selguvad parimad Põlvamaa SUVEMÄNGUDE arvestuses. Toimuvad noorte Kotkaste Põlva maleva ja Kodutütarde Põlva ringkonna valikorienteerumise meistrivõistlused. Tähistame nii Euroopa SPORDINÄDALAT kui Euroopa KULTUURIPÄRANDI aastat. Kell 17 oodatud kõik osa saama väikesest kultuuri- ja liikumisprogrammist. Esinevad  JJ Street tantsutüdrukud, sportlikult  LAHEDAD MUTID ning Heino Tartes ja lõõtsaneiud.

26.september – selguvad Põlvamaa koolide jalgpallmeistrid. Viies vanuseklassis osalemas kokku 24 võistkonda. 
Põlva valla liikumiskolmapäevaku KP avatud Mammaste Tervisesprdikeskuses traditisooniliselt kella 18 – 19.30. ÜHISKÕND valgustatud suusarajal algab kell 18.
Kell 19 võimalus käsipallisõpradel Mesikäpa Hallis kaasa elada Põlva Serviti ja HC Viljandi meistriliiga kohtumisele.

28.september – EUROOPA KOOLISPORDIPÄEV, täpselt sellel päeval korraldavad oma ettevõtmised Ruusa Põhikool, Mehikoorma Põhikool, Mooste Mõisakool. Spordinädala egiidi all on oma kooli liikumispäevad korraldanud veel Viluste Põhikool, Krootuse Põhikool, Tilsi Põhikool, Räpina Ühisgümnaasium, Kauksi Põhikool, Põlva Kool, Kanepi Gümnaasium, Vastse-Kuuste Kool.
Kell 14 antakse Taevaskojas start Eesti Koolispordi Liidu valikorienteerumise vabariiklikele meistrivõistlustele. Meilt osalemas  Põlva Kool, Viluste Põhikool, Tilsi Põhikool, Põlva Gümnaasium.

28.septembri õhtul jooksuharrastajad oodatud Mammaste Tervisespordikeskusesse MAMMASTE suusaraja JOOKSule. Selguvad ka Põlva maakonna murdmaajooksu meistrid täiskasvanute arvestuses.

Pühapäeval, 30.septembril lõpetame EUROOPA SPORDINÄDALA jooksu- ja matkasarja JÄÄLINNU RADADEL viimase etapiga. Start kell 11 Kiidjärvel RMK Sõnajalamäe lõkkeplatsilt. Distants 12,5 km mööda metsaradasid ümber Saesaare paisjärve. Finišis paneme punkti nii JÄÄLINNU sarjale, Põlvamaa SUVEMÄNGUDELE 2018 kui Euroopa SPORDINÄDALALE 2018.

Info maakonnaportaalis – SÜNDMUSED.

TEGELIKULT! 
LIIGU, KUS IGANES! TEE SEDA ENDALE SOBIVAL AJAL JA KOHAS NING ENDALE MEELDIVATE INIMESTE SELTSIS!  
OLE SINAGI ÜKS LIIKUMISHARRASTAJATE LIIGA PEATGEIJA!Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com