« Tagasi

Maakonna koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlused

Kahel päeval, reedel, 24.mail ja teisipäeval, 28.mail kihas Tilsi staadion noortest kergejõustikuhuvilistest. Maakonna koolide tüdrukute ja poiste meistrid kergejõustikus selgitati kuues vanuseklassis 7 spordialal.

Kevadilma heitlikkust  said tunda mõlemal päeval osalenud – tuul näitas oma sõltumatust, temperatuur oli piisavalt sõbralik võistlemiseks ning vihmasadugi planeeris oma alguse enam-vähem täpselt võistluspäevade lõpuminutitele.

Esimesel päeval nooremaid, D ja E-vanuseklasside tüdrukuid-poisse, oli võistlustules 118 maakonna 9-st koolist.
Võistluspäeva alguses peetud 8-liikmeliste koolivõistkondade pendelteatejooksu võitis Põlva Kooli esindus Ahja Kooli ja Kanepi Gümnaasiumi ees.

Paralleelselt üksikalade arvestusega peeti nooremate vanuseklasside tüdrukutele ja poistele ka arvestust 4-võistluses (60m jooks, kaugushüpe, pallivise, 600m/1000m jooks).

3. Karel Mattias Kösler, Põlva Kool

Märkima peab noorte südikust ja võitlusvaimu. Mitmevõistluses tagab hea tulemuse tubli esinemine kõikidel aladel ja võistluskogemus. Heaks näiteks poiste mõlema vanseklassi võistlejad. Nii Rain Tigas kui Pätrick Kahar olid kolmandad oma vanuseklassi mitmevõistluses eelmisel aastatel. Sellel aastal saavutasid mõlemad üldarvestuses esikohad. Rain saavutas tänavu ühe alavõidu, kahel oli teine ja ühel kolmas. Pätrick võitis kaks üksikala, lisaks veel teine ja neljas koht.

28.mail võistlesid vanemad võistlusklassid - J-, A-, B- ja C-vanuseklasside tüdrukud-poisid. 137 noort maakonna 11-st koolist  tegid võistlussooritused tublit.

Kõik tulemused - vt Sport – protokollid

Maakonna tasandil oleme koolispordis oma planeeritud ettevõtmised kõik sooritanud. Tänu- ja kiidusõnad kõikidele kaasalöönutele! Tänusõnad noortele kohtunikele, kellede panus meie ettevõtmiste kordaminekul on oluline! Tänusõnad õpetajatele, kelledega koostöös meie süsteem toimis!

Käed rüpes edasi ei istuta! Noored jätkavad suvel koolis õpitu-omandatu iseseisvat harrastamist-harjutamist. Õpetajatel seisab ees uue õppeaasta planeerimine. Ette rutates võib öelda, et tegusalt.
Üleeuroopaline Spordinädal 2019, mis toimub 23.-29.septembrini, käivitab uue õppeaasta koolispordis Põlvamaal.

Fotol (spordiliidu arhiivist) kehalise kasvatuse õpetaja Elina Martin neiudude-gümnasistidega. Enamusele neist jäid need võistlused koolispordis viimaseks.