« Tagasi

Liikumismaraton 2020 / aprill

Põlvamaal on liikumislembelistele inimestele oma tervise ja kehalise tubliduse hoidmise võimalusi mitmeid - LIIKUMISMARATON 2020, MOBO orienteerumise rajad Intsikurmus ja Mammaste Tervisespordikeskuses. Keskpäeval avatakse o-teisipäevakute viienda nädala kaardid. Iseseisev, omaalgatuslik õuesliikumine kogub tuure. Kampaania teisel kuul lisandus 22 uut inimest, kes oma liikumisaktiivsuse registreeris. Kokku on maratoniga liitunud 199 harrastajat.

Endiselt on aktiivsemad naised, neid 165, mehi 34. Teisel kuul läbiti kokku 16 742km. Suurem osa inimestest harrastas kõndi/kepikõndi ja jooksmist. Järjest enam kasvab jalgratta ja tõukerattasõidu harrastamine, samuti kogub hoogu rulluisuhooaeg. Enamus registreerunutest liigub 4-5 korda nädalas, on tublisid, kellel võimalus/harjumus iga päev oma liikumisring teha. Liigutakse erinevates kohtades – teada-tuntud kergliiklusteed, maanteede ääred, metsateed. Osalejaid on meie maakonna kõigist omavalitsustest, enam Põlva vallast. Aprillikuus lisandus märgatavalt harrastajaid Kanepi vallast.

Tunnustamaks meie liikumisharrastajate tublidust ja elavdamaks nende motivatsiooni loosime igal kuul välja auhindu. Aprillikuu auhinnad tulevad apteegist ja fortuuna soosikud on: Raine Lahtvee, Ele Oja, Sirli Kiilo, Merike Toming, Laura Koitsaar, Karen Saadik, Helve Kesvatera, Merili Jõgi, Kirta Talgre, Kaili Lilleleht, Florika Kolbakova, Kerttu Galka ja Ene Rõzova. Auhindade võitjatega võetakse ühendust.

Oma liikumise registreerimiseks on võimalusi kaks:

  • oma liikumise kirja panemine iga kord;
  • oma liikumise kirja panemine nädala kokkuvõttes – sellisel juhul palun registreeri nädala kogukilometraaž hiljemalt uue nädala esmaspäeva keskpäevaks, nt 18. nädal (esimesse vabatahtlikut täidetavasse lahtrisse);
  • kõik arvulised andmed palun kirjuta ILMA ühikuteta, nt vanus 48, või läbitud distants 14; KOHUSTULIKUD on seitse punase tärniga märgistatud lahtrit, kaks viimast on vabatahtlikult täidetavad, korraldalatele informatiivsed eelkõige uute registreerujate puhul.

Tuletame meelde, et kampaania on üles ehitatud iga osaleja iseseisvuse ja aususe peale ning selle eesmärgiks on teada saada:

  • omavalitsuste liikumisharrastuse võimalused looduses (liikumiskohad);
  • liikumisharrastajate vanus, eelistused ( jooks, kõnd, jne), aktiivsus (maakond, omavalitsus, harrastaja).

Mistahes kohtades liikudes palume rangelt järgida Terviseameti soovitusi:

  • väljas liikudes ära ilma reaalse vajaduseta puuduta mingeid esemeid/vahendeid või tee seda kinnastes;
  • väldi kokkupuudet teiste inimestega ja hoia minimaalselt 2 meetrist vahemaad;
  • pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga, kindlasti pärast õueskäimist;
  • kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis pigem jää koju!

Loodame, et liikumisharrastajate ind iseseisvalt oma tervistava meelisharrastusega tegelemisel jätkub! Ühist koosliikumist erinevate ettevõtmiste näol loodame sügisperioodist.

Käesolev nädal kannab 19. järjekorranumbrit. Meie maraton lõppeb 31. oktoobril, ehk siis aasta 44. nädalaga.


Lisateave:
Ingrid Muuga
Peasekretär
Põlva Maakonna Spordiliit
Tel: 517 5848
E-post: polvasport@gmail.com