« Tagasi

Lauatennise meistrivõistlustelt

Laupäeval, 9.veebruaril selgitati Põlva Kooli Lina tänava võimlas Põlva maakonna lauatennise meistrid täiskasvanute  klassis.

Võistlustulle asus 5 naist ja 12 meest. Mõlemas võistlusklassis selgus paremus nii absoluutarvestuses, kui tunnustati ka vanuseklasside esikolmikuid.

Naised selgitasid meistri turniirisüsteemis omavahel läbi mängides. Absoluutarvestuse paremusjärjestus (sulgudes ka koht vanuseklassis): 1. Reet Külaots (Põlva, N60 1.), 2. Nele-Liis Väise (Saverna, N 1.), 3. Mirjam Ojasaar (Veriora, N40 1.), 4. Jaanika Kopli (Põlva, N 2.), 5. Silvia Saarniit (Põlva, N60 2.).

Mehed alustasid turniiri kahes kuueses alagrupis, kust esikolmikud jätkasid mänge kohtadele 1.-6., ülejäänud kohtadele 7.-12. Finaalgruppidesse võeti kaasa omavahelised alagrupimängud.
Meeste turniiri võib pidada tasemelt üpris arvestatavaks, sest kaasa lõi mitu reitingupunktidega mängijat. Rahvusvahelist maiku ja teistmoodi temperamenti andsid mängudele kaasa Mikhail Vasiletc ning Jiri Blažek. Mehed, kes juba mõned aastad Põlvamail elavad, vastavalt Põlgastes ja Kiidjärvel ning kelledel eesti keel ja tegutsemine-elamine siinmail südameasjaks saanud.

Absoluutarvestuses pälvis Põlva maakonna meistritiitli esmakordselt Mikhail Vasiletc, talle järgnesid Toomas Vahtra (Põlva) ja Tauno Piho (Saverna).
Vanuseklasside esikolmikud:
Mehed – 1. Mikhail Vasiletc, 2. Tauno Piho, 3. Jiri Blažek
M40 – 1. Toomas Vahtra, 2. Priit Kolli (Räpina), 3. Margus Petersell (Mooste)
M60 – 1. Jüri Avikson (Räpina), 2. Madis Tsäko (Põlva), 3. Raimond Kozlov (Põlva).

Meesteturniiril lõi väljaspool arvestust kaasa 12-aastane Luka Meldre Põlva Koolist. Erinevatelt turniiridelt kogutud reitingupunktid on kinnituseks, et noor poiss on suur tulevikulootus. Täiskasvanutega võisteldes saavutas ta alagrupis kaks võitu, kolm kaotust (alagrupi esikolmikule). B-finaalis võitis ta kõiki  ehk oli parem nii enda kui teise alagrupi 4.-6.kohtadest.

Tulemused – vt- Sport – protokollid.

Fotol (spordiliidu arhiivist) meesteklassi absuluutarvestuse esikolmik Toomas Vahtra, Mikhail Vasiletc ja Tauno Piho.

Allikas: Põlva Maakonna Spordiliit