« Tagasi

Koolispordirindel tegusalt

Möödunud nädala kolmapäeval, 28.märtsil toimus Tallinnas, Kalevi Spordihallis Sportland 3×3 Korvpallisarja VII hooaja finaalturniir, kus võidurõõmu said maitsta Tartu Mart Reiniku Kool, Tallinna Arte Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium.

Põlvamaa turniir, mis toimus 7.märtsil, selgitas välja tublimad koolivõistkonnad, kes said õiguse meie maakonnast finaalturniiril mängida. Vastse-Kuuste Kool sõitis Tallinnasse kolme
võistkonnaga – 4.-5.kl. tüdrukud ja poisid ning 6.-7.kl. poisid. Räpina Ühisgümnaasium osales 4.-5.kl. poiste ning Kanepi Gümnaasium 6.-7.kl. tüdrukutega. Siinkohal tänusõnad nendele kolmele õpetajale-juhendajale, Mai Nigul Vastse-Kuustest, Jaanus Meitus Räpinast ning Margus Nemvalts Kanepist, kes oma juhendatavatele noortele andsid võimaluse ja kogemuse esindada oma kooli kaugemal kui maakonnapiir.

4.-5. klassi poiste hulgas (25 võistkonda) võitis Tartu Mart Reiniku Kool, kes võitis kõik seitse mängu ja oli finaalis 13:11 parem Keila koolist. Kolmandale kohale tuli Tallinna Reaalkool, kes pronksimatšis mängis 10:9 üle Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi. Räpina ÜG poisid Jaan Junson, Oliver Hans Kaljuvee, Karl Robert Härm, Romio Tikka mängisid südilt ning saavutasid 11.koha, Vastse-Kuuste poisid Tauri Toodo, Aleksander Ansip, Taavi Narusk, Mattias Anni platseerusid 22.kohale.

4.-5. klassi tüdrukute kategoorias (14 võistkonda) võitis Tallinna Arte Gümnaasium finaalis 15:11 Linnamäe Vene Lütseumi ja pronksimängus sai Rapla Ühisgümnaasiumi 1. tiim 6:1 jagu Vändra Gümnaasiumist. Vastse-Kuuste tüdrukud Carmel London, Karoliina Lihtsa, Anete Mäeorg, Mariel Urm  saavutasid tubli 7.koha.

6.-7. klassi poiste (25 võistkonda) parimaks tõusis Rakvere Reaalgümnaasiumi 2. võistkond, kes finaalis mängis 14:12 üle Torma Põhikooli. Kolmanda koha matšis võitis Parksepa Keskkool 16:5 Tallinna Südalinna Kooli. Vastse-Kuuste poisid Ralf Malin, Mattias-Erik Liba, Karlis Narusk, Ervin Motornov mängisid end 21.kohale.

6.-7. klassi tüdrukute arvestuses oli parim Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, kes finaalis oli 9:3 üle Pärnu Mai Koolist. Kolmanda koha sai Tallinna Arte Gümnaasium 11:5 võiduga Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi üle. Kanepi südikad tüdrukud Merili Tamm, Angela Aigro, Annela Siida, Kersti Roht platseerusid 14.kohale.

Kokku käis legendaarses Kalevi Spordihallis väljakul 79 võistkonda. Kogu hooaja peale võttis 17 eeletapist osa 480 võistkonda, mis on sarja läbi aegade suurim osalusrekord. Tegemist on Eesti Korvpalliliidu, Eesti Koolispordi Liidu ja maakondade koolisporti eestvedavate organisatsioonidega koostöös korraldatava sarjaga, milles saavad osaleda vaid koolide võistkonnad.

Sportland 3×3 Korvpallisarja põhilised vanuseklassid on 4.-5. klass ja 6.-7.klass. Vanuseklassid on valitud teadlikult, et tõsta koolilastes huvi korvpalli vastu.

Fotol (EKSL arhiiv) Vastse-Kuuste Kooli 4.-5.kl. tüdrukute südikas võistkond.

Allikas: Eesti Koolispordi Liit