Eurosari algas Servitile kaotusega

Laupäeva, 31.augusti hilisõhtul alustati mängudega käsipalli Euroopa karikasarjades. Esimesena startis tugevuselt teine sari ehk EHF Cup, kus Eesti meister Põlva Serviti pidi esimese eelringi avakohtumises tunnistama Sloveenia klubi Ribnica RD Riko 32:22 (15:10) paremust.

Kohtumine algas tasavägiselt, kuuendal mänguminutil oli tablool viik 2:2, kusjuures Serviti väravad oli toonud Henri Sillaste edukate 7-meetri karistusvisete realiseerimisega. Seejärel hakkas võõrustaja oma paremust näitama. Esimese veerandtunni jooksul sai Serviti  küll mitmel korral viskele, kuid Sillastele lisaks sai käe valgeks vaid Kristjan Muuga. Väravate põuda tõi natuke leevendust Henri Hiiend, kes realiseeris järjest kaks väravat. Esimesel poolajal said punktid kirja ka noored mängumehed Alfred Timmo ja Otto Karl Kont.

Mängu teine poolaeg ei erinenud esimesest, alustati südikalt, kuid nagu esimesel poolajal -südikust lõpuni ei jätkunud. Peatreener vangerdas väravas Eston Varuski taas Servitis mängiva Denis Lõokese vastu, kes tegi mitmeid häid tõrjeid. Tasavägine mäng jätkus.  Vastase 5:0 spurt  45. mänguminutil murdis meie meeste võistlusvaimu ja sellest eest minekust enam ei kosutudki.

Väravaviskajad: Henri Sillaste 7, Kristjan Muuga 4, Ülljo Pihus, Henri Hiiend, Otto Karl Kont, Stanislav Kholodiuk 2, Anatolii Chezlov, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo 1.

"Eks see mäng meie enda tehnilise praagi nahka läks. Tegime vastasele ohtralt kingitusi, nad said väga lihtsaid väravaid – näiteks kiirrünnakutest kuus rohkem kui meie. Algus polnud väga praagirohke, aga vastaste väravat ei õnnestunud lahti muukida. Üllatuslikult jäime just poolaegade lõpus selgelt alla," kommenteeris Musting.

"Tervikuna jäi kindlasti palju tagaliini võimsuse või selle puudumise taha. Positiivse poole poolt tooks esile mõlemad väravavahid, nii Varusk kui Lõokene esinesid silmapaistvalt, hea oli ka Sillaste. 11 väravaga on ikka mänge võidetud, aga väga harva, kuid kindlasti läheme järgmisel laupäeval võitlema võidu nimel," kinnistas Musting.

Korduskohtumine peetakse 7. septembril Põlvas Mesikäpa hallis algusega kell 18. Kahe mängu koondtulemuse abil selguvat paari võitjat ootab EHF Cupi järgmises ringis Valgevene meistrivõistluste hõbe ja pikaaegne Serviti konkurent Balti liigas Minski SKA.

Fotol (autor  Helin Potter/arhiiv): kümneväravaline kaotus eurosarja avamängus oli suur, aga Põlva Serviti läheb kodus sloveenide vastu ühtselt võitlema.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi