Ajalugu kordus: Servitile Põlva Cupilt taas hõbemedal

Reedest pühapäevani, 23.-25.augustini võõrustas Põlva Mesikäpa hall traditsioonilist rahvusvahelist meeste käsipalliturniiri Põlva Cup 2019, mis toimus juba 11. korda.

Kaheksa meeskonda olid jagatud neljastesse alagruppidesse, kus mängiti turniirisüsteemis. Järgnesid kohamängud. Alagruppides sammusid võidult võidule mullune Eesti meister Põlva Serviti ja Venemaa liiga pronksmedalist Peterburi HC Neva. Serviti alistas avapäeval Minski SKA duubelmeeskonna 29:27 ning sai laupäeval jagu soomlaste Karjaa BK-46-st 28:22 ja Leedu meistrivõistluste hõbedast Vilniuse VHC Šviesast 31:23. Venemaa klubi Peterburi HC Neva alistas avamängus Viljandi HC 28:9, laupäeval võideti Riia Celtnieksi 33:18  ja Siuntio IF 29:15.

Finaal alagruppide võitjate vahel oli pikka aega tasavägine. Avapoolaja keskel libises Neva mõne väravaga ette. Vaheajavileks kasvatasid venelased eduseisu 17:12 peale ning väiksemaks vahet Servitil mängida ei õnnestunud. Neva sai 30:21 võidu ja tõstis Põlva Cup 2019 trofeekarika pea kohale, seda juba viiendat aastat järjest.

Serviti poolel viskasid Carl-Eric Uibo ja Stanislav Holodjuk neli väravat, võitjate ridades olid täpsemad Viktor Babkin ja ekspõlvalane Pavel Turajev viie tabamusega. Kohtumine oli kümnekordse Eesti meistri ja pikaaegse koondislase Siivo Soku lahkumismänguks Serviti särgis mängijana nr 17. "Pensionile suuduv" 34-aastane vasakäär  sai teisel poolajal käegi valgeks, realiseerides karistusviske, mis oli ühtlasi Servitile finaalmängu 17 värav.

"Kahjuks ei suutnud piisavalt hästi finaalis vastu hakata. Laupäeval oli kaks tõsist lahingut ning piiterlaste treenituse tase on hetkel parem. Avapoolaeg pisut lubas, aga teisel poolajal kasvas vahe suureks ning lasime kõigil palluritel mängida," kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting finaalikaotust.

"Tervikuna julgen öelda, et turniir täitis täielikult eesmärgi – saime enam-vähem paika koosseisu ja mängijate rotatsiooni. See oli eurosarjamängude eel kõige tähtsam ning kindlasti said mängijadki hea tunnetuse. Täna oli loomulikult tore, et publikut tuli korralikult ning saime Siivo Sokule anda kena lahkumismängu," rõõmustas Musting.

Teisel Eesti meeskonnal, Viljandi HC-l oli probleeme koosseisuga, Kristjan Kooviti juhendamisel mängiti vaid kaheksa palluriga, puudus ka peatreener Marko Koks. Mulgid jäid alagrupis kindlalt alla nii Nevale (9:28), Siuntio IF-le (22:35) kui Riia Celtnieksile (21:37).

Kohamängus hakkas Viljandi tõsiselt vastu Minski SKA-le. Veel teise poolaja algul oldi minimaalses kaotusseisus, aga lõpuks alistuti siiski 25:36. 17-aastased Mihkel Lõpp ja Martin Braun saatsid vastavalt seitse ja kuus palli valgevenelaste võrku. Kaks endist Viljandi pallurit, Ott Varik ja Sten Maasalu said Siuntio koosseisus viienda koha.

"Minu silmis tõusis turniiri tase päris kõrgeks, võibolla Neva ühest otsast ja Viljandi teisest olid veidi ansamblist väljas. Aga enamikes mängudes oli tihedat rebimist piisavalt ja kõik meeskonnad said hea hooajaeelse testi. Üllatajaks peaksin Celtnieksi, kes on suvel täienenud ja lõpetas tänavu kolmanda kohaga," resümeeris Musting.

Põlva Cup 2019 lõplik paremusjärjestus: 1. Peterburi HC Neva (Venemaa), 2. Põlva Serviti, 3. Riia Celtnieks (Läti), 4. Karjaa BK-46 (Soome), 5. Siuntio IF (Soome), 6. Vilniuse VHC Šviesa (Leedu), 7. Minski SKA 2 (Valgevene), 8. Viljandi HC.

Foto (autor Helin Potter): Põlva Cup 2019  "hõbedane" Põlva Serviti koos lahkumismängu teinud Siivo Sokuga.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi