« Tagasi

EOK üleskutse: 6. aprillil tulekul valge kaardi päev

Traditsiooniliselt  tähistatakse 6. aprillil taas  valge kaardi päeva ehk International Day of Sport for Development and Peace, mille raames Eesti sportlased ja spordiinimesed näitavad kiusamisele valget kaarti ning kutsuvad üles kiusamisele vahele astuma.

Olete väga oodatud oma ringkondades infot jagama, valge kaardi päeval osalema ning oma eeskujuga kooli- ja trennikiusamisse sekkumise eest seisma! Osalemiseks:

-Tehke foto või video, kus näitate kiusamisele valget kaarti.
- Fotole võib kutsuda ka oma võistkonna-, treening- või võistluskaaslased või oma toetajad ja kaasaelajad.
- Postitage see foto või video laupäeval, 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele.
- Lisage hashtagid #äralasekiusata #WhiteCard #terveeestieest @olympiafann @peaceandsport
- Kirjutage juurde oma sõnum, millega kutsute üles kiusamisse sekkuma, sest just pealtnägijate käitumisest sõltub see, kas kiusamine lõppeb või jätkub.

www.eok.ee/valgekaart leiate rohkem infot ja ka galerii eelmise aasta valge kaardi päeva piltidest ja videotest. Laupäeva varahommikul ilmuvad sinna lehele ja EOK Facebooki „Olen Olümpiafänn" pikemad videod, kus oma kokkupuudetest kiusamise ja sekkumisega räägivad Aasta meessportlane 2018 ja odaviske EM-pronks Magnus Kirt, sõudmise noorteolümpia pronksmedalist Greta Jaanson, olümpiafestivali hõbe iluuisutamises Mihhail Selevko ja Eesti iluuisukoondislane Aleksandr Selevko ning Audentese Spordigümnaasiumi murdmaasuusatajad eesotsas Tauri Kaasikuga.  

Mullu tegi valge kaardiga pilte ja videosid suisa tuhatkond igas vanuses Eesti sportlast ja spordiinimest, lisaks koole, ettevõtteid ja riigiasutusi. Loodetavasti suudame teiega koos ka tänavu astuda kiusamise vastu sama võimsalt!

Loodan, et leiate võimaluse ja motivatsiooni valge kaardi päeva tähistamises kaasa lüüa.


Lisainfo:
Maris Lindmäe
Kommunikatsioonijuht
Eesti Olümpiakomitee
Tel: 522 2426
E-post: Maris.Lindmae@eok.ee