« Tagasi

Dartsimängijad panid talimängudele punkti

Kaks kuud kestnud Põlvamaa TALIMÄNGUDele panid lõppakordi dartsimängijad kolmapäeva, 27.märtsi õhtul pubis Vana Vaksal. Kaasa lõi kaheksa võistlejat, mitmed igapäevased mängijad ei saanud kahjuks osaleda. 

Selgituseks darts – noolemäng, kus iga mängu alustatakse 301 (501) punktist. Mängu mõtteks on algsummast punkte lahutada ja iga järgneva viske järel lahutada punktid järgi jäänud summast. Mänge 301 ja 501 mängitakse tavaliselt individuaalselt kahe mängija vahel. Mängu võitjaks on mängija, kes jõuab oma punktidega esimesena täpselt nulli. Kui mängu lõpuks on valitud duubel-lõpp (double-out), siis osutub võitjaks mängija, kes saab oma punktid duubliga või keskusega täpselt nulli. Keskust (bulleyes) loetakse duubel 25-ks (50). Kui viske summa on suurem, kui vaja täpselt nulli saamiseks, siis jäävad punktid samaks, kui olid enne viimase ringi viset.

Meie dartsiturniiril mängiti 501-st, iga mängu võiduks oli vaja saavutada 3 geimivõitu ning 0-punkt saavutada ehk mäng lõpetada duubelviksega.  Kaheksa osalenud võistlejat alustasid kahes alagrupis, kus mängiti omavahel läbi. Alagruppide 2.-3.kohad mängisid veerandfinaalis omavahel "risti läbi", kus selgusid poolfinaalpaarid. Mängu võiduks nii poolfinaalis, kui finaalkohtumises tuli saavutada 4 geimivõitu.

Võitja Riho Vaikmäe alistas kõik vastased ja viskas ka turniiri parima skoori 180 punkti. Teiseks vikas end Romet Oone, kolmanda koha saavutas Marius Peedosk. Parim geimi võit saavutati 17 noolega ja seda suutsid Riho Vaikmäe ja Veiko Kahar.

Kokkuvõtteks – TALIMÄNGUDEL 2019 suusatasime (Räpina SUUSASÕIT, Kobrase SUUSASÕIT), matkasime (Vastlapäeva MATK), mängisime lauatennist (7 vanuseklassi), sulgpalli (2 vanuseklassi) ja dartsi. Harrastasime just selliseid alasid, kus otsustavaks harrastaja enda initsiatiiv-otsus, millistel aladel ta kaasa lööb. Püüdsime säästa tavapäraselt võistkondade komlekteerimisega tegelenud klubide/ eestvedajate jõudu, aga tõdesime, et eestvedajate kaasamiseta on osalemine tagasihoilikum. Kusagil jääb info toppama! Aktiivsed eestvedajad on õnn kohalikule kogukonnale!

Suured tänusõnad kõikidele talimängude aladel kaasalöönutele! Talimängude erinevate alade ladusale kordaminekule aitasid kaasa erinevate alade eestvedajad ja klubid: lauatennis – Reet Külaots ja  Mihkel Lillemägi ning SK Mumuu; suusatamine – Kurmet Karsna, Jaano Junson ja Jaanus Meitus, Priit Nurmoja ja Kolla Järveoja ning Räpina Spordiklubi OK Põlva Kobras ja Spordiklubi Serviti; matkamine – Meelis Maidla, Reet Külaots, Eve Sokk, Kadri Green ning  Põlva Matkaklubi, Põlva Terviseklubi ja Põlva vald; sulgpall – Jüri Härtsmann ning Spordiklubi Kõlleste; darts – Davis Kostõgov ning Laheda Spordiklubi. Täname teid!

Kõik tulemused - https://www.polvamaa.ee/protokollid

Põlvamaa TALIMÄNGUD 2019 korraldati Eesti Kultuurkapitali, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Põlva Maakonna Spordiliidu vahenditest, mis võimaldas kõikidel osalenutel tasuta/sümboolse osalustasu eest spordist ja liikumisest rõõmu tunda.

Kohtumiseni liikumisrohkel juba alanud õuehooajal!

Fotol (autor Davis Kostõgov) darstivõistluse esikolmik.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com