« Tagasi

Algas Eesti käsipalli meeste meistrivõistluste teine etapp

Pärast kahenädalast pausi jätkuvad mängud Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliigas.  Algas teine etapp ehk vaheturniir. Tugevamas nelikus sai Viljandi HC kodusaalis jagu Põlva Coopist 37:28 (17:12).

Viljandis asusid võõrustajad peamiselt Kristo Voika eestvedamisel kiirelt eduseisu ja juhtisid veerandtunnise mängu järel 8:4. Coopi peatreener Kalmer Mustingu võetud mõttepaus näis toimivat ja põlvalased vähendasid vahe kahele väravale. Ent mitmed kaheminutilised karistused enamat ei lubanud ja mulgid läksid vaheajale 17:12 eduseisus.
Viljandi vasakäär Mikk Varik alustas teist poolaega kolme väravaga ja viis meeskonna juba kaheksaga ette. Coop suutis vahe paaril korral viiele väravale viia, kuid mitte väiksemaks. Lõpuminutitel kasvas viljandlaste eduseis kahekohaliste numbritenigi, kuid neljas järjestikune liigavõit tuli lõpuks tulemusega 37:28.

"Jäime I poolajal pidevalt 3-4 väravaga maha. Esimene poolaeg oli enam vähem, kuigi tegime palju lihtvigu. Alla jäime vastaste visete blokeerimisel.  Kui I poolaja suutsime veel enam vähem mängus püsida, siis II poolaja alguses jäime hätta vastase kiirrünnakutega ning ei suutnud Mikk Varikut ja Andrei Khapali talitseda. Probleemiks oli meeskonnale nii kaitsesse tagasijooks ja kui ka vastase äärte kinnivõtmine. Kaitse ei olnud täna tasemel, väravaht aitas meeskonda vähe. Samas rünnak toimis enam vähem. Kokkuvõttes oli tänases mängus palju tehnilist praaki ja meeskonnal ei olnud sellist häälestatust, mis oleks lubanud Viljandiga kui võrdne võrdsega mängida. Teisel poolajal läks Viljandi oma teed," tõdes Kalmer Musting peale mängu.

Väravaid tõid: Tõnis Kase 6, Alfred Timmo 5, Mathias Rebane, Mihkel Muld 4, Priit Jõks 3, Marken Järv, Markel Veiko, Tõnu Jõks 2.
Võitjate paremääre Andrei Khapali arvele jäi üheksa, Voika viskas kaheksa, Varik kuus ja Kristo Järve viis väravat.

Midagi kerget Coop Põlvat ees ei oota. Tuleval nädalal kohtutakse Mesikäpa hallis kolmapäeval, 21.veebruaril kell 19.00 Põlva Servitiga ning teisipäeval,1. märtsil  kell 19.00 Kehra Horizon Pulp&Paperiga.

Põlva Serviti läheb vaheturniiri 1. vooru mängus vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga. Mäng toimub neljapäeval, 15.veebruaril kell 19 Mesikäpa Hallis. Põlva Servitil on juba avavooruga võimalik kindlustada koht poolfinaalis, sest võit kodusaalis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi üle viiks tiitlikaitsja püüdmatusse kaugusse. Vaheturniiri alates on Servitil 28, Viljandi HC-l 21, Kehral 19 ja Põlva Coopil 16 punkti.

Fotol  (autorm Helin Potter) Kalmer Musting Coop Põlva meeskonda suunamas, kuid vaheturniiri mängus Viljandiga tarkusterad võitu ei toonud.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi