« Tagasi

Serviti võitis koduturniiri Põlva Cup 2020

Traditsiooniline käsipalliturniir Põlva Cup 2020 toimus juba 12. korda. 21.-23. augustini Mesikäpa hallis toimunud turniiril osales kaheksa klubi kolmest riigist, s.o Eestist, Lätist ja Leedust.  Arvestades eriolukorraga kaasnenud muudatusi, mis kestavad käesoleva ajani, ei osalenud turniiril viimased neli aastat Põlva Cupi võitnud Peterburi HC Neva ega ka klubid Valgevenest ja Soomest. Põlva Cup 2020 võitjaks tuli Põlva Serviti, kes alistas finaalis leedukate VHC Sviesa tulemusega 29:26 (10:10).

"On meeldiv jätta koju Põlva Cupi turniirivõit. Suured tänud kõigile võistkondadele, kes turniiril osalesid ja põnevaid mänge pakkusid.Meeskond oli tubli ja vääris võitu" oli Kalmer Musting võiduga rahul. 

Kolm päeva kestnud turniir pakkus mitmeid huvitavaid ja põnevaid mange. Teise koha saavutanud VHC Sviesaga kohti juba teist nädalavahetust järjest. Nagu hooajaks ettevalmistaval turniiril  nädal tagasi Leedus Klaipeda Cupil, sai nüüdki tasavägises ja põnevas mängus võidurõõmu maitsta Serviti. Kui Serviti sai pingelises mängus oma alagrupis kaotuse Celtnieks Rigalt, siis tundus, et lootus pääseda finaali on ka selleks korraks kadunud. Mõnevõrra üllatuslikult aga kaotas Celtnieks Riga Viljandi HC-le, kes oma südika mängu ja võiduga aitas otseselt kaasa sellele, et Serviti sai üle aastate taas mängida finaalis.

"Turniirid enne hooaja algust on ülivajalikud, eriti kui võistluspaus on olnud lausa neli kuud.  Võrreldes eelmise nädalaga on paranenud meeste omavaheline koostöö, ka uus mees Andris Celmins sulandub iga mänguga järjest paremini meeskonda. Koostöö paranemist näitab kasvõi seegi, et publikule pakuti mitmeid iluväravaid. Hädas oleme ikka veel realiseerimisega ja tegeleda on vaja ka aktiivse kaitse arendamisega, ei saa jääda lootma ainult meie pikkadele kaitsemängijatele," analüüsis peatreener kohtumist ja hetkeolukorda.

Turniirivõidu taganud mängus viskasid väravaid: Ülljo Pihus 5, Henri Sillaste, Andris Celmins 4, Alfred Timmo, Henri Hiiend 3, Carl-Eric Uibo, Otto Karl Kont, Tõnis Kase 2, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Mathias Rebane, Indrek Neeme 1.

Põlva Cup 2020 võitjad: Carl-Eric Uibo, Ülljo Pihus, Henri Hiiend, Indrek Neeme, Arturs Meiksans, Andris Celmins, Eston Varusk, Otto Karl Kont, Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Markel Veiko, Kristjan Muuga, Henri Sillaste, Tõnis Kase, Mathias Rebane, Alfred Timmo. Võistkonna treenerid on Kalmer Musting ja Rein Suvi, füsioterapeut Ly Kamja.

Pronkismängus alistas väga põnevas mängus Celtnieks Riga HC Kehra Horizon Pulp&Paperi tulemusega 33:32 (17:17). 5.-6. koha mängus alistas Viljandi HC SK Latgolsi tulemusega 27:15 (14:7). 7.-8. koha mängus alistas SK Tapa/N.R. Energi HC AMber Vilniuse tulemusega 27:23 (15:13).

Põlva Cup 2020 lõppjärjestus:
1. Põlva Serviti (Eesti)
2. VHC Sviesa (Leedu)
3. Celtnieks Riga (Läti)
4. HC Kehra Horizon Pulp&Paper (Eesti)
5. Viljandi HC (Eesti)
6. SK Latgols (Läti)
7. SK Tapa/N.R. Energy (Eesti)
8. HC Amber Vilnius (Leedu).

Mesikäpa hallis saab Põlva Servitile kaasa elada juba 5. septembril kui Balti liigas kohtutakse HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga.

Foto (autor Helin Potter): Põlva Cup 2020 võitja on Põlva Serviti.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi