PÕLVAMAA TEENETEMÄRK

Põlvamaa teenetemärk on maakonna kõrge autasu, millega tunnustatakse isikuid, kes on oma töö ja tegevusega aidanud kaasa maakonna arengule ja on paistnud silma maakonna jaoks olulise saavutusega.

Kõigil sh asutustel on õigus Põlvamaa Omavalitsuste Liidule esitada ettepanekuid Põlvamaa teenetemärgiga autasustamiseks.

Kandidaate oodatakse iga aasta 1. veebruariks e-postil polvamaa@polvamaa.ee või postiaadressil Kesk 20, 63308 Põlva. 

Kandidaadi esitamisel tuleb ära märkida taotluse esitaja ja kontaktandmed, kandidaadi nimi, sünniaeg, elu- ja töökoht, kodakondsus, varem antud autasud ja teenete kirjeldus. 

TAOTLUSVORM

Teenetemärgi kätteandmine toimub Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimehe poolt üks kord aastas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud maakondlikul vastuvõtul. Erandkorras võib teenetemärke väljastada ka muul ajal.

Põlvamaa teenetemärgiga autasustamise kohta leiab lisainformatsiooni siseministri määrusest "Maakondade teenetemärkide kehtestamine".


Lisainfo:
Eve Neemsalu
tegevdirektor
Põlvamaa Omavalitsuste Liit
Tel: 5621 6688
E-post: eve.neemsalu@polvamaa.ee
 

PÕLVAMAA TEENETEMÄRGI LAUREAADID

2017: Riivo Jõgi - pianist, helilooja, Põlva ja Räpina Muusikakooli õpetaja, mitmete Eesti noorte sümfooniaorkestrite ja Põlva Muusikakooli Keelpilliorkestri dirigent

2017: Triinu Laan - Võro omakultuuri ja keele hoidja ning edasikandja, Uma Pido eestvedaja ja korraldaja, lastekirjanik

2017: Kalmer Lina - ettevõtja, OÜ Saaretu juht ja omanik, kohaliku elu edendaja

2016: Külli Lokko - koorijuht, muusikapedagoog, E Stuudio ellukutsuja ja peadirigen

2016: Kalju Paalman - põllumajandusteadlane, linakasvatuse propageerija ja elushoidja, linaõli ja linajahu tootja

2016: Jalmar Vabarna - folkmuusika populariseerija, kaasaegse ja pärimusmuusika ühendaja, seto kultuuri hoidja ja edasikandja, heategevuslike toetuskontsertide korraldaja ning Põlvamaa tuntumaks tegija      

2015: Teet Helm - maakonna ja kohaliku elu edendaja, Räpina vallavanem

2015: Peeter Änilane - puhkpillimuusika traditsioonide elushoidja ja arendaja, õpetaja ja muusik, Põlva Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja ning kooli puhkpilliorkestri, Põlva Linna Puhkpilliorkestri ja Põlvamaa Noorte Puhkpilliorkestri dirigent

2015: Peeter Alep - agronoom, kohaliku elu edendaja, Põlva Agro OÜ juht

2014: Kaja Leppoja - Eesti punase Risti Põlvamaa Seltsi sekretär

2014: Mihkel Peedimaa - AS Räpina Paberivabriku juhataja

2014: Anne Vasarik - Põlva Jahiseltsi majandusjuhataja, Laskespordiklubi juhatuse liige, treener ja spordikohtunik

2013: Reet Roop - Põlva Talurahvamuuseumi direktor

2013: Peeter Peedomaa - Peetri Puit OÜ juhatuse liige

2013: Maaja Glaser - Kodutütarde Põlva ringkonna vanem, Orava Põhikooli õpetaja

2013: Kaire Mets - SA Põlvamaa Arenduskeskuse endine juhatuse liige

2012: Margus Timmo - OÜ Kagureis juhatause liige, Setomaa Valdade Liidu juhatuse esimees

2012: Ly Mikheim - Maarja Küla juhataja

2012: Uno Kaldmäe - AS  Lõuna Pagarid juhataja,  Eesti Leivaliidu  president

2011: Saidi Tammeorg - aktiivse tegevuse eest võrokeelse laulupeo UMA PIDO korraldamisel ning kooride juhendamisel

2011: Toomas Tobreluts - teraviljakasvataja, minimeeritud mullaharimise ja otsekülvi meetodika rakendaja ja eestvedaja

2011: Ragner Lõbu - OÜ Saulerman ja MTÜ Vanaajamaja juhatuse liige, kaasaautor raamatule "Soovitused käsitööna palkamaja ehituseks. Käsiraamat palkamaja ehitajale ja huvilisele"

2011: Aapo Ilves - literaat, muusik, kunstnik; Lõuna- Eesti keele- ja kultuuri hoidja ja edendaja

2011: Indrek Käo - Eesti Jalgpalli Liidu naiste- ja amatöörjalgpalli komisjoni liige, Põlva jalgpalliklubi Lootos president, maakonna jalgpalli edendaja

2010: Mare Torn - perearst, kauaaegse, tänuväärse ja asjatundliku töö eest maakonna esmatasandi arstiabi osutamisel

2010: Kristjan Priks - Värska Muusikakooli õpetaja, pärimusmuusika arendaja ja edasiviija maakonnas

2010: Ilmar Tagel - aktiivne ühiskondliku elu tegelane, kauaaegse ja tänuväärse töö eest maakonna haridus-, kultuuri- ja seltsielu edendamisel

2010: Külli Volmer - Johannese Kool Rosmal õpetaja, Waldorf-koolide õppekava arendaja

2010: Vahur Käärik - AS Cista pakendivabrik juhataja, ettevõtluse edendaja maakonnas

2009: Tooni Kütt - kauaaegne Räpina Keskkooli õpetaja ning kohalike laulu- ja tantsupidude organisaator

2009: Andre Laine - Kanepi Gümnaasiumi tantsuõpetaja, I üle-eestilise showtantsupeo korraldaja, Koolitants 2008 tanstukollektiivide edukate esinejate juhendaja, Koolirahu 2008 väljakuulutamise tseremoonia pealavastaja

2009: Aita Neemre - Keskkonnameti Põlva-Valga-Võru regiooni looduskasutuse spetsialist, kauaaegne loodushoiu väärtustaja Põlvamaal, Põlvamaa loodust tutvustuvata raamatute kaasautor

2009: Ülo Needo - paikkondliku identiteedi hoidja, Mooste mõisakompleksi renoveerimise ja Eesti Mõisakoolide Ühenduse eestvedaja, Mooste külateater "Virvendus" kunstiline juht ja Mooste vallavanem

2008: Kalmer Musting - teenekas käsipallitreener

2008: Evald Laidvere - Põlvamaa Vabadusvõitlejate Ühenduse aktiivne liige

2008: Ülle-Liis Sööt - Põlva Muusikakooli esimene direktor ja klaveriõpetaja

2008: Maido Saar - koreograaf, tantsujuhendaja ja tantsupidude pealavastaja

2008: Georg Gorrissen - sõprusmaakonna Segebergi maavanem

2007: Ain Erik - looduskaunite paikade ja loodushoiu väärtustaja, kodu-uurija, RMK puhkemajanduspiirkonna arendaja ja legendaarne metsamees

2007: Urmas Nagel - diakoonia- ja noortetöö arendaja, EELK Räpina koguduse õpetaja

2007: Nikolai Järveoja - spordiürituste korraldaja ja treener, orienteerumisklubi OK Põlva Kobras president

2007: Rein Vill (1944-2007) - teenekas kultuuritegelane, raamatu «Põlva laulupeod 150» koostaja

2006: Marge Rennit - Eesti Maanteemuuseumi juhataja

2006: Sulev Punning - kauaaegne Kõlleste vallavolikogu esimees ning Krootuse Põhikooli direktor ja õpetaja

2006: Olly Kodusaar - Räpina Ühisgümnaasiumi ajalooõpetaja ja aktiivne kohaliku elu tegelane