Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri

Liikmemaksu määrad 2020

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Enel Liin Liidu juhatuse esimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Piret Rammul Liidu aseesimees 523 2601 vallavanem@kanepi.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Sel nädalavahetusel haarab Põlvamaa 14. Ökofestival!

Ökofestival toimub 16.–18. augustini, kahel esimesel päeval toimuvad erinevad põnevad sündmused ja töötoad üle maakonna, festival kulmineerub pühapäeval Karilatsis toimuva perepäeva ja laadaga.

Reedel ootavad külla näiteks taimevaiba kudumise õpituppa Maarja Küla ja kepphobuste meisterdamisele Eesti Maanteemuuseum. Nii reedel kui laupäeval korraldab Räpina külje all asuv Tamme galerii õpitoad, kus käsitööhuvilised saavad kangajääkidest endale erilise eseme valmistada.

Laupäeva alustab Põlva Talurahvamuuseum oma 40. tegutsemisaasta tähistamisega. Moostesse oodatakse külastajaid Taaskasutuskoja kirbuturule ja Paranduskohvikusse, kus meistrid on huvilistele nõu ja jõuga abiks. Räpina sadamas toimub aerusurfilaua ja kajaki algõppe koolitus. Protto talus, kus valmivad ka Wiera käsitööküünlad, saab igaüks oma isikliku aroomiküünla valmistada. Täieliku programmi koos tutvustustega leiab aadressilt ecofest.ee/programm ja Facebooki lehelt „Ökofestival Põlvamaal". Mõnes töötoas on vajalik etteregistreerimine.

Ökofestivali perepäev-laat toimub pühapäeval, 18. augustil kell 10-16 Karilatsis muuseumi maalilisel territooriumil. Laadalt saab osta eestimaist toitu ja käsitööd, aiasaaduseid ning looduskosmeetikat. Meeleolu loovad Mooste Rahvamuusikakooli eri vanuses muusikud.

„Sel aastal täitus Põlvamaa „Rohelisemal märgil" kümme aastat. Juubeliaastale kohaselt on märgiettevõtjaid ja ka teisi Põlvamaa tootjad laadal varasematest aastatest rohkem. Oma koha on laadal leidnud ka tulevikuettevõtjad – Põlvamaa õpilasfirmad", ütles Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Perepäeval on tegevusi eri vanuses külastajatele. Väiksemad lapsed saavad sõita Kirsi Ponitalu ponidega ja valmistada armsaid rullnukke, suuremad proovida kätt vibulaskmises. Perede lemmik on alati olnud Keskkonnaameti telk. Ka sel aastal on neil põnev väljapanek ja jagatakse selgitusi tarkadest valikutest koduaias. Restaureerimiskeskus pakub kõigile võimaluse õppida vanade akende korda tegemise erinevaid etappe meistrite käe all. Töötuba on tasuta ja käed saavad külge lüüa ka lapsed. Sümboolse tasu eest saab osaleda Suletud Ringi blogija Liisa Aaviku õpitoas jäätmeteta elust. Õpitoas tutvustatakse osalejatele jäätmeteta eluviisi ning töötatakse läbi 5 K põhimõtet: keeldu, kärbi, korduskasuta, käitle, komposteeri. Vaatame ühiselt, kuidas osalejad saavad neid põhimõtteid järgida ning kuidas see võiks aidata säästa nende aega, raha, tervist ning suurendada heaolu.

Oleme mõelnud ka imikutele ja nende vanematele. Muuseumi rahvamajas korraldab Mähkmed.eu algusega kell 10 seminari, kus tutvustatakse erinevaid riidest mähkmeid ja nende hooldamist. Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing annab nõu ja vastab küsimustele imetamise ja laste toitmisega seotud teemadel alates kella poole kaheteistkümnest. Beebide toitmiseks ja mähkimiseks saab kasutada Koolimaja hoovis olevat telki.

Täpsemat informatsiooni Ökofestivali kohta saab festivali kodulehelt www.ecofest.ee ja Facebooki lehelt „Ökofestival Põlvamaal".

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond.
 

Lisateave:
Kaisa Tammoja
Projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee