Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Enel Liin Liidu juhatuse esimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Piret Rammul Liidu aseesimees 523 2601 vallavanem@kanepi.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Põlva valla Aukodanik on Ilmar Tagel ja Aasta Tegu on „Mooste mehed krohvimas Kataris“

Põlva vallavolikogu valis aasta esimesel istungil 31. jaanuaril valla suurimate tunnustuste saajad.

Põlva valla aukodanikuks valiti tuntud kultuuritegelane Ilmar Tagel (pildil). Ta on kauaaegne Põlva linna Harrastusteatri näitleja, koorilaulja ja orkestrant ning rahva poolt tunnustatud ilmaliku matusetalituse läbiviija. Tegutseb praegugi raugematu entusiasmiga nii harrastusteatris kui kammerkooris. On pälvinud oma pikaajalise töö ja tegevusega inimeste lugupidamise. Aukodaniku nimetusega kaasneb aumärk ja rahaline preemia 1000 eurot.

Põlva valla Aasta Tegu on „Mooste mehed krohvimas Kataris". Looduslikke ehitusmaterjale tootev väikeettevõtte Saviukumaja OÜ kindlameelsus, aastate pikkune järjepidev töö ning tootearendus on leidnud laialdast huvi, tähelepanu ja tuntust mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas. Mooste meeste tarmukus, kindlameelsus ja täpsus seljatas mainekad konkurendid ning nad palgati 2018. aastal Katari emiirile krohvitöid tegema. Nende edu pant on kvaliteetsed materjalid, siin piirkonnas on nad ainsad, kelle krohvid on testitud Saksamaal DIN-standardi järgi. Tiitliga Aasta Tegu kaasneb rahaline preemia aastanumbri suuruses summas.

Veel valiti tunnustuste Aasta vabatahtlik, valla kultuuripreemia kultuuris ja kultuuripreemia spordis saajad.                                      

Aasta vabatahtliku tiitli pälvis Põlva Matkaklubi kauaaegne liige ja president Meelis Maidla, kes tegutses aktiivselt nii EV100 kui Uma Pido matkasarjade korraldamisel ja matkade juhtimisel.

Valla kultuuripreemia laureaadiks kultuuri vallas valiti Põlva Käsitööklubi üks eestvedajatest Mare Põld ning laureaadiks spordi vallas valiti spordiveteran ja kauaaegne spordi propageerija Ilmar Tagel.

Preemiad antakse üle Põlva vallavanema pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril.  


Allikas: Põlva Vallavalitsus