« Tagasi

Üle-eestiline ettevõtlusnädal Põlvamaal

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusfestival, mis sellel aastal toimub 1.-7. oktoobrini igas Eestimaa nurgas. Tänavuseks juhtmõtteks on „Samm Sinu unistusteni". Sellel aastal on tulekul enam kui 300 sündmust nii noortele kui alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele. Ka Põlvamaal leiavad aset mitmed ettevõtluse ja ettevõtlikkusega seotud sündmused.

Ettevõtlusnädalat alustatakse turismipäevaga teemal „Ole nähtav!". Kokku saavad Põlva ja Võru maakonna turismiettevõtjad ja turismist huvitunud, et tutvustada üksteisele piirkonna turismistatistikat, arendustegevusi ja tulevikuplaane. Lisaks toimub ajurünnak teemal, kuidas arendada kagunurga turismivaldkonda veelgi paremini ja panna alus uutele arengutele.

Teisipäeval toimub esmakordselt ettevõtlusnädala raames avatud ettevõtete päev, mil kümned ettevõtted avavad eelregistreerunud huvilistele oma uksed, et tutvustada oma  sünnilugu, tänast töörütmi ja tulevikuplaane. Huvilistel on võimalik hakata avatud ettevõtete päevale registreeruma septembri keskpaigast! Täpsem info: https://www.ettevotlusnadal.ee/avatud-ettevotted/.

Lisaks korraldab Töötukassa teisipäeval tööandjatele infohommiku, mille teemaks on välismaalaste värbamine – töötajate toomine kolmandatest riikidest, eelkõige hooajalise töötamise jaoks.

Kolmapäeval peetakse intrigeerivas kohas – Kanepi Aiandis Põlvamaa ettevõtluspäeva. See on ettevõtjatele ja ettevõtlushuvilistele pühendatud inspiratsioonipäev, kus astuvad üles riigihalduse minister Janek Mäggi, Jüri Makarov (Kivi talu restoran Rock Summer), Liina Pulges (Unistuste Agentuur OÜ) jt.

Neljapäeval korraldab Töötukassa auhindadega orienteerumismängu „Avasta end!" ning pärastlõunal toimub Töötukassa eestvedamisel töötuba „Ettevõtjaks või mitte?". Tutvustatakse ettevõtluse olemust ja eesmärke, ettevõtlusega kaasnevaid riske, kohustusi, eduka ettevõtja iseloomuomadusi jne.

Ettevõtlusnädal Põlvamaal lõppeb maakonna ettevõtjate tunnustamisega. Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit annavad välja tunnustused neljas kategoorias: Mastimänd; Tõusev Täht; Põlvamaa Pärl ja Ettevõtluse Edendaja. 

Lisaks avaldatakse Ettevõtlusnädala igal päeval Põlvamaa Arenduskeskuse Facebooki lehel üks inspiratsioonivideo, kus erinevad Põlvamaa ettevõtjad räägivad oma teekonnast unistuse täitumiseni.

Enamusel sündmustel osalemiseks on vajalik eelnevalt registreerida. Täpsemat infot sündmuste, registreerimise ja kõige muud Ettevõtlusnädalat puudutava kohta leiab: www.ettevotlusnadal.ee.

Tänavu toimub ettevõtlusnädal juba 13. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas.

Üle-eestilise ettevõtlusnädala peakorraldaja on Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik. Ettevõtlusnädala tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.


Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee