« Tagasi

Põlvamaa õpilasfirmade edukas laadahooaeg

Detsembris osalesid Põlva Kooli kaks minifirmat ja Põlva Gümnaasiumi kuus õpilasfirmad neljal erineval laadal Värskas, Põlvas, Pärnus ja Tartus. Mini- ja õpilasfirmade juhendajaks on Põlva Gümnaasiumi õpetaja Kaia Tamm.

Mini- ja õpilasfirmade laadahooeg sai alguse 30. novembril Värska rahvusvahelise õpilasfirmade laadaga „ Ülepiiri turundus". Laat toimus kuuendat korda, osalejaid oli Eestist ja Venemaalt, kokku 34 firmat. Põlvamaad esindas üks minifirma Põlva Koolist ja kuus õpilasfirmat Põlva Gümnaasiumist.

Värska laadalt tunnustati Põlvamaa õpilasfirmasid järgmiste tunnustustega:

• Parim õpilasfirma: ÕF Mängutasku (lauamängud)
• Parim teenus: ÕF Folk Melody (muusika)
• Parima väljapanek: ÕF Bäg (riidest kotid)

Õpilasfirmade laadahooaeg jätkus 7. detsembril Pärnus, kus korraga kahes kaubanduskeskuses oli oma toodete/teenustega väljas 95 mini-mini, mini- ja õpilasfirmat. Põlvamaad esindas kuus õpilasfirmat ja kaks minifirmat.

Pärnu laatadelt saavutati järgmised tunnustused:

• Pärnu Jäärmark laada innovatsiooni preemia: ÕF Tablasta (hambapesutabletid)
• Pärnumaa õpilasfirma laada "Jõulud" parima müügistrateegiaga minifirmade hulgas: MF Hepu (helkurkotike)

„Väike huvitav seik laadapäevast on järgmine: klient, peale koju jõudmist ja hambapesu tablettide katsetamist, helistas ning avaldas soovi ÕF Tablasta tegemisi toetada! Milline tore üllatus!" selgitas õpilasfirma juhendaja Kaia Tamm.

Õpilasfirmade selle aasta kaks viimast laata toimusid üheaegselt 14. detsembril Põlvas ja Tartus. Tartu Kaubamaja õpilasfirmade laadal osales 99 mini- ja õpilasfirmat erinevate toodete ja teenustega. „Laat oli nii edukas, et osad firmad müüsid end kaubast „tühjaks". Müüginumbrid olid kõigil suured, kui juurde liita veel Põlva jõululaadal müüdud tooted, siis on käive päris arvestatav – see on kõige suurem kiitus tegijatele", sõnas mini- ja õpilasfirmade juhendaja Kaia Tamm.

Tartu laadal said Põlvamaa koolid kaks tunnustust: uue hingamise eripreemia ÕF Mängutasku ja laada parim minifirma MF Hepu.

ÕF Mängutasku toode on kolm ühes lauamäng (trips-traps-trull, nurgast nurka ja neli ritta), mängulauaks kasutatakse kangast ja mängu mängitakse kividega.

Laatadel osalesid Põlva Gümnaasimist ÕF Šnäkk, kelle toodanguks kuivatatud õunad, banaanid ja suhkrus jõhvikad; ÕF Taree põnevad pihlaka-, astelpaju-, õuna- ja kõrvitsamoosid. Põlva Koolist osalesid laatadel minifirma Meeilu, kelle toodanguks mesilasvahal põhinev looduskosmeetika ja minifirma Hepu tooteks on pisike helkurkotike, mille sees omakorda imeõhukesest materjalist korduvkasutatav kott puuviljade/juurviljade ostmiseks. Firma missiooniks on vähendada kilekottide kasutamist igapäeva poeostudel.

Õpilasfirmade laatadel osalemist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Foto: Kaia Tamm


Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 588 62207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee