« Tagasi

Põlvamaa kaunite kodude omanikud võtsid tunnustuse vastu Maapäeval

Põlvamaa 12 kauni kodu, asutuse või avaliku objekti omanikke tunnustas omavalitsuste liidu juhatuse esimees Enel Liin Räpinas toimunud Maapäeval.

Konkursi „Eesti kaunis kodu 2019" maakondliku komisjoni juhi Marika Saksa hinnangul on kõik omavalitsuste esitatud kodud kaunid ja samas väga eriilmelised, nende omanikud on teinud suurt tööd kodude rajamisel ja järjepideval hooldamisel. Nominentide seas on nii väärikalt taastatud põlistalusid kui ka uusehitisi noorte arengujärgus aedadega.

Sel aastal valiti Põlvamaa kaunimateks kodudeks ja esitatakse presidendile tunnustamiseks perekond Hollase kodu Räpina valla Raigla külas, Uudo Sõõru kodu Kanepi valla Pikareinu külas ning perekond Patraili kodu Põlva valla Tännassilma külas.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi tänukirja ja sellega kaasneva mastivimpli pälvisid Elaire Graf ja Arvi Tõllimäe Põlva valla Laho külast, Krista ja Härtsi Müürsepp Kanepi valla Magari külast, Aire ja Urmas Hallap Kanepist, Ene Tigas ja Priit Sibul Räpina valla Pahtpää külast, Ira ja Simo Kabanen Räpina valla Meeksi külast, Hille ja Taavi Kala Räpina valla Kassilaane külast ning Roosmarii Hilkja ja Raul Viru Põlva valla Kähri külast. Samuti peeti tunnustuse vääriliseks Põlva keskväljakut ja Põlgaste pansionaati.


Allikas: Lõuna-Eesti Postimees