« Tagasi

Põlvamaa ettevõtlike koolide esindajad külastasid Valgamaa kolleege

Põlvamaa ettevõtlike koolide esindajate käisid õppekäigul Valgamaal, kus külastati kolme ettevõtlike koolide võrgustikku kuuluvat kooli.

Päeva alustati Hargla Koolist, kus sealset kooli ja lasteaeda tutvustas direktor Juta Kond. Väikese kooli eripärana oli kogu koolipere haaratud ettevõtlikesse tegevustesse. Aastaid on maakonna ühed tublimad minifirmad tulnud just sellest koolist ning au sees on klassiruumist väljaspool õpe, mis aitab õpitut paremini reaalse eluga seostada.

Lõuna paiku toimus kohtumine Valga Põhikoolis, kus külalisi võtsid vastu koolijuht Hannely Luik-Stogov ning arendus- ja noorsootööjuht Maria Sikk. Renoveeritud koolimajas jäi silma, et koridorides olev mööbel oli kõik nende endi õpilaste poolt meisterdatud. Suure kooli eripärana jõutakse teostada väga palju erinevaid ideid ja iga õpilane leiab endale võimaluse olla ettevõtlik valdkonnas, mis just teda kõige enam huvitab.

Õppepäev lõpetati Valga Gümnaasiumis. Kooli tutvustas õppejuht Triinu Ugur, kelle sõnul nende kool püüdleb selle poole, et gümnaasiumiõpe annaks lõpetajale hoogu juurde enesteostusel kaaasaegses maailmas. Õpilasfirmade õppeprogrammi raames plaanivad Kagu-Eesti kolm riigigümnaasiumit edaspidi tihedamalt koostööd teha.  

Vastse-Kuuste Kooli IT-juhi ja arvutiõpetuse õpetaja Indrek Illuse sõnul jättis Valga Gümnaasiumi hoone väga sügava mulje sellest, kuidas vana maja väärikalt taastada. Kadestamisväärselt külluslik oli ka Valga Põhikoolis õpilastele pakutav lõunasöök.

Valgamaa kolleegid külastasid Põlvamaa koole 22. märtsil ning nüüd toimus vastuvisiit, millel Põlvamaalt osales 30 koolitöötajat Räpina Ühisgümnaasiumist, Kanepi Gümnaasiumist, Vastse-Kuuste Põhikoolist, Saverna Põhikoolist ja Mooste Mõisakoolist.

Jätkuvalt on ka teised Põlvamaa koolid oodatud ettevõtlike koolide võrgustikuga liituma! Rohkem infot leiab: www.evkool.ee.   

Põlvamaal koordineerib „Ettevõtliku kooli" võrgustiku tegevust SA Põlvamaa Arenduskeskus. Võrgustiku tegevusi toetatakse Euroopa Liidu meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".


Fotod: Indrek Illus


Lisainfo:
Anette Org
projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5822 9895
E-post: anette.org@polvamaa.ee