« Tagasi

Põlva Gümnaasiumi õpilasfirma Rabavesi saavutas üle-eestilisel õpilasfirmade võistlusel kolmanda koha

11. mail valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne. Noorte juhendajaks on Riin Saar. Põlvamaalt võistles kaks Põlva Gümnaasiumi õpilasfirmat - ÕF Skincare ja ÕF Rabavesi, millest viimane saavutas kolmanda koha. 

Võistluse žürii esimees Kristine Ross ütles, et võitja osas oli erakordselt keeruline otsust langetada, sest kõik osalevad noored olid asja võtnud väga tõsiselt ja teinud tööd suure kirega. "Otsused langesid žürii tuliste vaidluste tulemusel. Kuulasime ja vaatasime noori ettevõtjad äärmiselt põhjalikult, olulisteks kriteeriumiks otsustamisel oli idee tugevus, innovaatilisus, aga ka oskus kogu protsessi juhtida, saada aru ettevõtluse olemusest ning eelkõige meeskonnatööd teha," ütles Kristiine Ross.

Võistluse teine koht läks õpilasfirmale BestIce, mis on juba praeguses staadiumis jõudnud reaalse koostööni suurettevõtjaga ning näidanud häid müüginumbreid. Ettevõte toodab kodumaistest kommidest käsitööjäätist.

Kolmas koht läks õpilasfirmale Rabavesi Põlva Gümnaasiumist, juhendaja Kaia Tamm.

Võistlusest võttis osa kokku 21 õpilasfirmat üle Eesti.

Korraldaja Junior Achievement Eesti suurtoetaja on SEB Pank. Võistluse läbiviimist toetasid ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist, Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linn.

Esikolmikule panid auhinnad välja SEB Pank ja Äripäev. Eesti parim õpilasfirma esindab Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel, milleks riietab nad stiilseks ja moodsaks Monton. Eesti parim õpilasfirma saab osaleda start-up konverentsil Latitude59 ning aastase 100%-lise stipendiumi õppimiseks EBSis.


Allikas: www.ja.ee