« Tagasi

Lõuna-Eesti ajaloolised tööstuspärlid avavad uksed

Sellel nädalavahetusel 5.-7. oktoobrini 2018 on Eesti-Läti ühisprojekti "Industrial Heritage" raames külastajad oodatud Lõuna-Eesti veskitesse ja vabrikutesse.

"Meie projekti eesmärk on äratada ellu kasutuseta seisma jäänud tööstusobjektid, et teha neist turismi sihtpunktid ning edendada turismi maapiirkondades," ütles projekti "Industrial Heritage" Eesti koordinaator Sille Roomets. "Tööstuspärandi väärtustamine on praegu Euroopas kasvav trend. Läbi nende objektide saame inimestele tutvustada meie tööstuse ajalugu ja tehnoloogia arengut."

Lõuna-Eestis ootavad külastajaid

Tartumaal: Hellenurme vesiveski, A le Coq'i õllemuuseum, Trüki- ja paberimuuseum ja Alatskivi ait-kuivati
Jõgevamaal: Siimusti keraamika
Viljandimaal: Lahmuse vesiveski ja Mõisaküla muuseum
Põlvamaal: Süvahavva villavabrik, Leevaku hüdroelektrijaam-muuseum ja Räpina paberivabrik
Võrumaal: Ööbikuoru hüdrotöökoda

Sama projekti raames järgmisel nädalal ehk 13.-15. oktoobrini saab külastada ajaloolisi tööstusobjekte Kurzeme maakonnas Lätis.

Projekt "Indusrial Heritage" kestab kaks aastat ning selle raames korrastatakse 26 ajaloolist tööstuspärandiobjekti Eestis ja Lätis, koolitatakse objektide haldajaid turismi- ja tootearenduse teemadel ning tehakse igakülgset koostööd objektide turundamisel.

Projekt on rahastatud Interreg Eesti-Läti programmist kogumaksumusega 1,4 miljonit eurot. 2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta ning oktoober on pühendatud tööstuspärandile.

Objektide interaktiivne kaart (läti keeles): https://industrialheritage.travel/map
Lõuna-Eesti nädalavahetuse kava: https://www.facebook.com/events/1866886160060285/


Lisainfo:
Külliki Pikk
"Industrial Heritage" Lõuna-Eesti projektijuht
Tel: 501 6502