« Tagasi

Kasvuhoones toimuv Põlvamaa ettevõtluspäev paneb ideed idanema

1.-7. oktoobrini toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal, mille tänavune juhtmõte on "Samm Sinu unistusteni". See on inspireeritud teadmisest, et 52% eestimaalastest unistab ettevõtjaks hakkamisest ning 41% usub, et neil on selleks kõik vajalikud oskused ja teadmised olemas. Põlvamaal on ettevõtlusnädala peasündmuseks 3. oktoobril Kanepi Aiandis peetav inspiratsioonipäev ettevõtjatele ja ettevõtlushuvilistele.

Ettevõtlus vs riik

Ettevõtluspäeva  avablokis räägivad riigihalduse minister Janek Mäggi ja kohalik ettevõtja Kuldar Leis,  mida riik saab teha ettevõtluse edendamiseks ja kas Eestis on riigi poolt juhitud majandust palju või vähe.?

Reaalsus ja tulemus

Lugusid nii lapsepõlve unistuste teostamisest kui piirideta ettevõtlusest räägivad Kivi talu peremees, lambakasvataja ja restorani Rock Summer pidaja Jüri Makarov (Gotrade OÜ) Valgamaalt;  Aasta põllumehe nominent ja 25-aastase Kanepi Aiandi  omanik Margus Vahtramäe Põlvamaalt ning Einar Visnapuu (Tamula Invest OÜ) Võrumaalt, kes on poeketi Alko 1000 omanik.

Unista ja teosta

Päeva juhib ettevõtja, turundaja, stand-up-koomik ja #aastaema Liina Pulges, kes räägib, kuidas oma unistuste elluviimisega pihta hakata. Inspiratsiooniettekandes jagab ta kuulajatega oma kogemust sellest, kuidas viia ellu ka oma kõige pöörasemad karjääriunistused ning kuidas seda kõike teha ka siis, kui sul kasvab kodus neli last.

"Päeva läbiviimiseks valisime Kanepi Aiandi kasvuhoone, sest see koht toetab hästi meie tänavust ideed – viia unistused ellu. Uue asja idanemiseks ja kasvuks on ikka vaja soodsat keskkonda," kirjeldas tänavuse ettevõtluspäeva kelmikat asukoha valikut Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta, huviliste registreerimine on avatud 30. septembrini (k.a.): https://goo.gl/wLHQfe

Ettevõtlusnädala pikaajalisem eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme.

Samasisulised sündmused toimuvad ka Valga- ja Võrumaal. Ettevõtluspäevi korraldavad maakondlikud aerenduskeskused. Elluviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu fond.
 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee