« Tagasi

Jõulukuu Põlvamaal

Jõulud on aasta imeliseim aeg. Parim kingitus, mida saad teha endale ja oma kallitele lähedastele, on koos veedetud aeg! Siit leiad lühikese ülevaate, kuhu minna ja mida teha koos pere, sõprade või kolleegidega.

26. november–14. detsember pakub RMK Kiidjärve külastuskeskus kooliõpilastele jõuluprogrammi "Jõuluootus metsas". Et ootusaega lühendada ja põnevalt sisustada kutsub Kiidjärve külastuskeskus tegusale talvepäevale, kus arutletakse ja vaadeldakse, mis toimub talvises metsas. Meenutatakse, kuidas tähistasid jõule meie esivanemad ja milliseid töid-toimetusi tehti talvisel ajal. Juuakse lõkke ääres teed, grillitakse vahukomme ja meisterdatakse väike jõulumeene.

3.-8. detsembrini avavad Mesipuu talu ja Alle-Saija Teatritalu ühiselt jõulutare, mille programmis on väike metsaretk, jõulujutt ja teejoomine jõululõkke ääres; piparkookide kaunistamine; lambatallede ja küülikutega tutvumine ning etendus „Jonni jõulusoov".

Eesti Maanteemuuseumis viiakse 11.-20. detsember läbi programmi „Teemeistri jõulud". Kuidas veedab Teemeister oma jõulud? Kas tal on aega kuuske ehtida ja piparkooke küpsetada või ununevad tööhoos kingidki ostmata? Tule aita Teemeistril liiklusmärgid paika sättida, lumesahk tööle panna ning teed lumest puhtaks lükata, et temagi saaks rahulikult jõule tähistada. Lapsi ootavad lustlikud mängud, maitsvad üllatused ning üks lustlik jõulusõit.

6.-21. detsembrini sisustab jõuluootuse aega ka Põlva Talurahvamuuseum, kus saab kaasa elada Jõulusoki seiklustele. Sõbralikul sokil on jõulu-unistus. Tule muuseumisse ja aita see unistus täide viia! Jõuluprogramm on ettetellimisega ja soovitatavad kellaajad 10, 12 ja 14. Tegemist on vabaõhumuuseumiga, seepärast riietu vastavalt ilmale!

13.-15. detsembril avab jõulumaa ka Mooste mõis. Toimuvad pooletunnised töötoad Villakojas, Sepikojas ja Jõuluvana postkontoris. Ühiselt vaadatakse Veskiteatris jõuluetendust, maitstakse sooja võileiba ja Jõuluvana kingib igale osalejale mõisa meene.

26.-30. detsembril on Pokumaal Soojade soovide aeg. Igal päeval toimuvad erinevad töötoad ja meeleolukad tegevused. Puuko näitab, millega ta pikki talveõhtuid sisustab. Pokumaal võid pidada ka meeleoluka jõulupeo: Metsapäkapikk aitab lastele kinke jagada, valik tegevusi suurtele ja väikestele, vahvad talvised maitseelamused.

Pimedal ajal kutsub Pesa hotell nautima valgusteraapiat minispaas Sõstar. Bioptron valgusteraapia toetab immuunsussüsteemi ja ei lase sügis-talvisel masendusel ligi tikkuda. Tee oma kehale pai!

Mooste Viinavabrik kostitab jõulumenüüga ja pakub kõrvale 60-minutilist fotosessiooni professionaalse fotograafiga Viinavabriku avalikes ruumides!

Jõuluromantikat pakub Cantervilla loss, kus meeleolu loob luksuslik krahvinna sviit suure magamistoa, privaatsauna ja kaminaga elutoaga. Tule naudi jõuluõhtusööki kaminavalguses, pikka hommikut ja hommikusööki voodist tõusmata!

22. detsembril korraldab OÜ Matkajuht talvises Taevaskojas jõulueelse tõukekelgumatka. Kogunetakse kell 11, et teha 6-7 km pikkune tiir Ahja ürgoru ilusaimates soppides. Teekond viib koos matkajuhiga läbi legendaarsete taevaskodade metsade sügavusse. Puhkepausil nauditakse tassikest teed ja puhatakse jalgu. Matk on jõukohane kõigile, kelgutatakse puhkepausidega ning matk kestab umbes kaks tundi.

23. detsembril saab kopsud värsket talvist rabaõhku täis tõmmata räätsamatkal Meenikunno rabas (Matkajuht OÜ). Liigutakse räätsadel väljaspool laudteid ja otsitakse vitamiine otse loodusest. Matk on sobilik alates 6. eluaastast!

26. ja 29. detsembril võimaldab pühadeaegsetest lisakilodest vabaneda jalgrattamatk paksurattalistega (Puhka Looduses OÜ) Taevaskoja metsaradadel. Liigutakse rahulikus tempos ja tehakse iga 10-15 minuti järel hingetõmbe ja jutupause. Matk on jõukohane kõigile, kellel pikkust vähemalt 150 cm.

Pane tähele, et jõuluprogrammid on ettetellimisega ning paljudel neist ka osalejate arv piiratud!

Täpsema info kõigi jõuluprogrammide ja Põlvamaal toimuvate jõulusündmuste, -laatade, -etenduste ja muu kohta leiad: https://visitpolva.ee/joulutegevused-polvamaal.