« Tagasi

Üleskutse kogukondadele ja peredele – tule osale Jüriöö Märgutulede ketis või süüta lõke oma kodukohas

Käesoleval aastal süüdatakse Asutava Kogu 100. juubeli auks 22. aprillil kell 21 Paide Vallimäel Jüriöö märgutuli, mis sümboliseerib Eesti rahvaesinduse sündi ja on oluline verstapost meie omariikluse ehitamisel. Ühiselt Paides süüdatud märgutuli liigub ketina mööda erinevaid marsruute üle Eestimaa igasse külla ja kogukonda ning jõuab ka Toompeale.

Põlva maakonnas moodustatakse märgutulede kett mööda ajaloolist Postiteed, kus terve Postitee ulatuses süüdatakse kell 21 tõrvikud. Kutsume üles kogukondade esindajaid, peresid, kollektiive ja teisi huvilisi olema osa ajaloolisest märgutulede ketist ja tulema oma tõrvikuga välja Postitee äärde, et kell 21 süüdata märgutuli.

Teise võimalusena kutsume kogukondi ja külasid üle terve maakonna süütama kell 21 Jüriöö tuli oma kodutalu õuel, külaplatsil või valla keskuses.

Tulekettide moodustamisele lisaks kutsume eesti rahvast kell 21.00 tegema külades ja linnamägedel jürituld. Näitame, et maarahvas elab!

Registreeru tulehoidjaks või registreeri oma lõkkekoht jyrioo@wittenstein.ee.

Täpsema info leiad aadressilt www.jüriöömärgutuled.ee, kuhu saab märkida ka oma lõkkekoha ja facebookis.

Täpsem info projekti kohta Põlvamaal:
Kati Taal – kati.taal@rahvakultuur.ee  või piirkonna rahvamaja juhataja käest.

Üritust korraldab SA Ajakeskus Wittenstein, SA Pärnu Muuseum, SA Eesti Maaelumuuseumid, Kaitseliit, Jüriöö park, EV100 toimkond ja tuletrassi läbivad omavalitsused ning külad.''.

 

Lisainfo:
Kati Taal 
Rahvakultuurispetsialist
Rahvakultuuri Keskus

Tel: 5802 2858 
E-post: kati.taal@rahvakultuur.ee