« Tagasi

Põlvamaa laulu- ja tantsupidu 2019 sai Intsikurmu oma tammepuu

21. mail sai Intsikurmu tiigipark omale tammepuu, mis on kingitus Põlva valla  poolt  2. juuni maakonna laulu- ja tantsupeole „Sinule, Eesti - Sinule, Põlvamaa!".  Põlvamaa kultuurikollektiivide juhtide poolt esitatud „Mu isamaa on minu arm" saatel istutasid  puu maakonna peo üldjuht Riivo Jõgi, Põlva valla aukodanik Ilmar Tagel ja Põlva abivallavanem Janika Usin.

Põlva valla poolt kingitust üle andva abivallavanema Janika Usina sõnul on puude Intsikurmu istutamisest saanud omaette traditsioon ning just tammepuu on märgilise tähendusega. "Tamm on tihedalt seotud laulu-  ja tantsupeoga,  sest pidulikel hetkedel austatakse dirigente ja tantsujuhte alati tammepuu okstest punutud pärgadega," tõdes Usin.

Ilmar Tagel tõi oma sõnavõtus välja laulu - ja tantsupidudega seonduva igale ajastule omased  probleemid. „Praegu on mure, et kõik lauljad ei mahu suure laulukaare alla. Las see puu olla nende auks, kes on 5 aastat tublisti harjutanud, kuid kelle hingest ja südamset kõlab laul siin seekord kodukandi inimestele,"  lisas Tagel.

Maakonna peo kollektiivide ja korraldusemeeskonna nimel kingituse vastu võtnud Riivo Jõgi sõnas, et läbi laulu - ja tantsupeo traditsiooni mõistame ise ja näevad meie sõbrad kui oluline on meil meie kodumaa, riik ja rahvas ning siia istutatud tammepuu jääb meile seda meelde tuletama. "Käesolev aasta tervikuna on kõigi laulu ja tantsuga tegelevatele inimestele suure tähendusega. Üheskoos tähistame 150 aasta möödumist esimesest üldlaulupeost, järgmine sama kaaluga sündmus saab toimuma ju alles 50 aasta pärast!" rõhutas Jõgi.

2.juunil kell 18.00 Intsikurmus toimuva maakonna laulu- ja tantsupeo  nimega „Sinule, Eesti – Sinule, Põlvamaa!" peost võtavad osa 98 kollektiivi 1700 osalejaga. Käesolevat aastat on Eestis nimetatud "Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta". Selle valguses tuuakse maakonna peol  vaataja ette laulu- ja tantsupeo teekond läbi Eesti aja- ja kultuuriloo. Kuulda ja näha saab esitusi, mis on mõeldud kingitusena Eestile, tänuavaldusena Põlvamaale ja tema inimestele.

On muusikapalu ning tantse, mis kõigile teada-tuntud, kuid 2. juunil on Intsikurmus võimalus osa saada ka esmaettekannetest. Peole eelneb laulu- ja tantsupeo rongkäik algusega 17:30 Põlva järve äärest marsruudil  Kalda tn - Kesk tn - Piiri tn - Intsikurmu.

Foto (autor Leevi Lillemäe): maakonna peo üldjuht Riivo Jõgi, Põlva valla aukodanik Ilmar Tagel ja   Põlva abivallavanem Janika Usin tammepuud istutamas

Vaata lisaks pilte.

 

Lisainfo:
Asser Jaanimets
Kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus SA
Tel: 5331 0508
E-post: asser.jaanimets@polvamaa.ee