« Tagasi

Põlva metsafestival Intsikurmu 2014 on Eesti Positivus

Mitte ainult Läti ei saa uhkeldada muusikafestivaliga, kuhu soovib minna iga trenditeadlik noor — ka meil endal toimub Põlvamaal juba teist aastat üks selline festival, mis meelitab muusikateadliku rahva puude alla, võrkkiike ja mätta otsa parimat muusikat nautima. Rahulik tiksumine maalilises Põlva laululava metsatukas meenutab päris ausalt Läti popimat festivali Positivust nii oma atmosfäärilt kui muusikavalikult.

Reedel ja laupäeval astusid kahel laval üles Argo Valsi bänd, Odd Hugo, The Irrationals, Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu, Instrumenti, Super Hot Cosmos Blues Band, Eduardo Agni, Chalice, Frankie Animal, Marten Kuningas, Sibyl Vane, Daniel Levi, Galvanic Elephants, Micucu, Liisi Koiksoni bänd, Phlox, I Wear* Experiment, Sten-Olle, MiaMee, Tiit Kikas, Gorõ Lana, Oleg Pissarenko bänd ja Neon Noir. Ehk muusikat nii meilt kui mujalt!

Reedesed meeldejäävaimad elamused saab kirjutada Marten Kuninga, Instrumenti ja Super Hot Cosmos Blues Bandi arvele. Otseloomulikult väärib tähelepanu ka Vaiko Eplik, kes oma sünnipäeval ühendas käed pianist Kristjan Randaluga ning andis hämarduval laululaval võimsalt hingelise kontserdi. Tõeliselt psühhedeelne elamus oli aga Marten Kuningas, kes oli esinemise ajaks loobunud täiesti eesmärgipäraselt trummar Kristjan Kallasest ning täitis koos bändikaaslaste Peedu Kassi ja Raul Ojamaaga publiku silmad pisaratega.

Lisaks Eplikule oli sünnipäev ka Frankie Animali bassimehel Jan-Christopher Soovikul, nii käiski kahe lava vahel tihe üksteise õnnitlemine. Kahjuks toimus nii nende kui Chalice'i esinemine liiga vara, mis tähendab, et võimsad lavavisuaalid ja valgustus jäid kas täiesti ära või liiga nõrgaks. Suurepäraselt sobisid päikselisse päeva aga Galvanic Elephants, Odd Hugo, Argo Vals ja Miamee. Ainsaks möödalaskmiseks võib pidada Soome hiphopansamblit The Irrationals, mis pani rahva nina kirtsutama ja kukalt sügama. Ei sobinud justkui.

Intsikurmu toimub juba teist aastat järjest ning on sel aastal korraldamise suuremalt ette võtnud, mis tähendab oluliselt suuremat rahvahulka ning eeskätt just peresid lastega. Huvitava faktina peab ära mainima, et ehedal metsafestivalil anti päris restoranis süüa - Kohalik Kohvik, mis muidu asub Tallinnas aadressil Koidu 82, pani püsti laudlinade, nugade ja kahvlite ning taldrikutega mõnusa restorani. Nad katsetasid seda esimest korda Eesti festivalide ajaloos.

Kommentaar ühelt täiesti tavaliselt Intsikurmu külaliselt: "Bändide hinnang 10, korraldus 10, asukoht 10, atmosfäär 10. Palju ilusaid ja rõõmsaid inimesi!"

Vaata ka Delfi pildigaleriid!


Allikas: Delfi.ee