« Tagasi

Ökofestival viib jäälinnu jälgedele, rongisõidule ja kohtuma nutikate inimestega

Sel aastal juba IX korda toimuv Ökofestival kutsub loodushuvilisi ja säästva eluviisi pooldajaid 15.-17. augustil Põlvamaale osa saama mitmetest loodusretkedest ja õpitubadest.

Sel korral pöörab festival suuremat tähelepanu Põlvamaa kõige populaarsemale ja kaunimale looduslikule vaatamisväärsusele - Kiidjärve-Taevaskoja piirkonnale. Seda kanti armastavad juba paljud turistid ja kohalikud, kuid siin jätkub vaatamis-, avastamis- ning hoidmisväärset. Ökofestivali reedel toimuvad siin jäälinnu retked ja romantiline jõelaev Lonny viib huvilised Ahja jõge mööda Kiidjärveni. Kiidjärvel toimub metsanduse ja jahinduseteemaline seminar ning õhtupoolikul avab külalistele oma saladusi imeline sipelgariik. 

Ökofestivali laupäeval oodatakse Moostes kõiki taaskasutusfänne - siia tasub tulla terveks päevaks, igav siin ei hakka: keedetakse tõrva ja värvitakse lõnga, kirbuturul saab osta-müüa-vahetada ja osaleda õpitubades, kus vanadele asjadele antakse uus elu. Rahvamuusikakoolis leiab aset põnev pillivalmistamise õpituba, MoKs´is on avatud üks isemoodi näitus jm. 

Lisaks sellele toimuvad reedel ja laupäeval seeneretk ja seenekulinaaria õpituba, vana palkhoone taastamise õpituba, nahkhiireretk, rongiretk Ilumetsa kanti, tervisepäev Hundiallikal, metsaorienteerumine ja palju muud. Enamikele tegevustele, mis eelregistreerumist nõuavad, saab ennast ka juba kirja panna. 

Pühapäeval, 17.augustil toimub Karilatsis traditsiooniline Ökofestivali perepäev, kus saa osta omamaist toidukaupa, käsitööd, taimi ja tarbekaupu. Toimuvad mitmed toredad õpitoad, näiteks valmistatakse üheskoos jäätist ja võid, meisterdatakse räätsasid, lapsi oodatakse looduskooli jm. Saab süüa ja juua ja kuulata muusikat. 

Ökofestivali lisainformatsioon www.ecofest.ee, samas toimub ka tegevustele registreerumine

Ökofestivali tegevusi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Festivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus, Perepäeva aitab korraldada Põlvamaa Partnerluskogu.