Neljanda Uma Pido lavastaja on Kristo Toots

Neljandat Uma Pido hakkab lavastama Põlvast pärit vabakutseline näitleja ja lavastaja Kristo Toots. Tema kasuks langes valik tänu tema kohaliku keele ja kultuuri tundmisele ning soovile haarata meeskonda omakandirahvast.

Uma Pido on Tootsile oluline väljakutse: "Minu jaoks on saanud järjest tähtsamaks teha midagi ka seal, kust ma pärit olen. Uma Pido räägib tähtsatest asjadest - omast keelest ja kultuurist - ja seekordne peo teema - mets ja väega puud kõnetab mind isiklikult."

Oma tugevaks küljeks peab Toots meeskonnatööd. Varasemates teatritöödes on Toots teinud palju lastele ja noortele - nooruslikkus ja järeltuleva põlve peale mõtlemine kuulub ka Uma Pido eelistuste hulka.

Kristo Toots on lõpetanud Põlva keskkooli 1995. aastal ja Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppetooli 2001. aastal. Ta tegutseb vabakutselise näitleja ja lavastajana ning on osalenud paljudes teatriprojektides. Toots on 2007. aastal loodud MTÜ Miksteatri üks asutajatest. See projektiteater viib noorele vaatajale mõeldud teatrit üle Eesti koolidesse ja mujale.

"Olime päris keerulises olukorras /--/ kõik kandidaadid pakkusid välja oma põneva tee, mida mööda Uma Pido seekord minna võiks. Mul on hea meel, et saame komisjoni otsusel seda teed astuda koos Põlvast pärit lavastajaga," sõnas valimiskomisjoni liige Helje Põvvat.

Neljas Uma Pido toimub 28. mail 2016. See on kogu Vana-Võromaa ja tema kaheksa kihelkonna rahva omakeelne laulupidu, kus lauldes tuntakse rõõmu oma rikkaliku kultuuripärandi ja ummamuudu ilmakaemise üle.


Lisainfo:
Triinu Ojar
Uma Pido projektijuht
Võro Selts VKKF
Tel: 533 22 153
E-mail: triinu.ojar@wi.werro.ee
www.umapido.ee