« Tagasi

Maanteemuuseum pälvis regionaalarengu auhinna ehk Regionaalmaasika

Maanteeameti haldusalasse kuuluv Eesti Maanteemuuseum ja MTÜ Postitee pälvisid regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas 2018, millega tunnustatakse Eesti parimaid piirkonna arengule kaasa aidanud algatusi.

Eesti Maanteemuuseum pälvis Regionaalmaasika auhinna 2018. aastal toimunud III Kagu-Eesti eelarvamusfestivali eest, mida korraldati koos MTÜ Postitee ning kohalike vabatahtlikega.

Põlvamaal asuv Eesti Maanteemuuseum on osa Maanteeametist ja tegeleb teedeajaloo uurimise, talletamise ning liikluskasvatusega. Asudes hajaasustuse piirkonnas, on muuseumil võimalus ja võimekus täita ka tavapärasest erinevat rolli - olla üks kogukonna veduritest. Kolmel korral toimunud eelarvamusfestivali eeltööd kestavad ligi pool aastat. Sellesse on kaasatud enam kui 20 inimest kolmest Kagu-Eesti maakonnast ning erinevatel teemalavadel on kuulajate ja kaasaarvajatena osalenud igal aastal 600 - 800 inimest.

"Meie soov on kaasata kogukondi, arendada väitlemiskultuuri ja eriti just üksteise kuulamise kultuuri inimesi kõnetavatel ühiskondlikel teemadel," ütles auhinna kätte saamisel muuseumi juhataja Kadri Valner. "Tahame kaasa aidata Kagu-Eesti kui pealinnast kauge piirkonna inimeste hääle mõjukuse kasvule üle-eestilises vaates. Muu hulgas usume, et festivali külastavatel pealinlastel on Kagu-Eesti arvamuste ja eelarvamustega tutvumisest palju õppida (no ja vastupidiselt muidugi ka)."

Auhindu antakse väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teo eest, mis aitab edendada piirkonna majandust või on muul moel oluliselt aidanud kaasa piirkonna arengule, eripära säilimisele ja tutvustamisele. Kuuendat korda välja antava auhinna said sel aastal viis ettevõtmist Eestimaa eri paigust.

Parimatele kohalike algatuste eestvedajatele andsid traditsioonilise Regionaalmaasika auhinna üle peaminister Jüri Ratas ja regionaalhalduse minister Janek Mäggi.


Lisainfo:
Kadri Valner
Juhataja
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 528 8104
E-post: Kadri.Valner@mnt.ee