« Tagasi

Külastajate huvi Ökofestivali laada vastu oli oodatust veelgi suurem

18. augustil toimunud Ökofestivali perepäeva õnnestumist Karilatsi Vabaõhumuuseumi õuel soosis nii ilus ilm kui ka külastajate rohkus. 2019. aastal täitus Põlvamaa „Rohelisemal märgil" kümnes tegevusaasta ja juubeliaastale kohaselt oli märgiettevõtjaid ning ka teisi Põlvamaa tootjaid laadal varasematest aastatest rohkem. Sel aastal oli ligi 200 ettevõtja, õpilasfirma ja töötoa läbiviija seas Põlvamaa tegijaid veerandsada.

Sel aastal avati perepäev kolme valla esindajate saagimisvõistlusega. „Haldusreformi järgselt on Põlvamaal kolm valda ja seetõttu mõtlesime teha maakonna vapi „kolme kopra" võistluse. Esialgne plaan moodustada kolm valdadepõhist võistkonda lõi sassi päevajuht, kes arvas, et oleks tore testida maakonnasisest koostöövõimet. Uutele võistkondadele anti saagimise raskendamiseks kätte käpikud ja võistlus võis alata," ütles Põlvamaa Arenduskeskuse juht Lennart Liba. Võistluse võitis Räpina-Kanepi tiim koosseisus Enel Liin ja Tiit Rammul.


Foto: Asser Jaanimets

Perepäeva kultuurikava sisustasid Põlvamaa kollektiivid: Mooste Rahvamuusikakooli õpetajad ja õpilased, naisrühm Rappinvöö ja Lahedad Mutid. Mooste Rahvamuusikakoolist olid esinema tulnud üksikpillimehed, ansamblid ja pilliklubilised. Pillimehi on igas vanuses – lastest täiskasvanuteni välja. Õpetajad Krista ja Raivo Sildoja ning Ott Kaasik mängisid ka ise Ökofestivalil kaasa.

Keskpäeval loositi Ökofestivali Facebooki mängus osalejate vahel välja Põlvamaa ettevõtjate toodetega kinkekorv. Mängu võitis Kärt Kährik, kes sai oma kingituse kätte juba perepäeva ajal. Pesa Catering loosis kõikide nende telki külastanud ja ostu sooritajate vahel välja kaks pääset minispaasse Sõstar, fortuuna naeratas Jaanika Saarele.

Festivali ajal toimus kolm seminari: Mähkmed.eu seminar, Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu vestlusring imetamise teemal ja Suletud Ringi blogija Liisa Aaviku õpituba jäätmeteta elust.

Traditsiooniliselt oli teabetelgiga väljas Keskkonnaamet, töötubades sai Restaureerimiskeskus – Tartu SRIK meistrite käe all korrastada vanu aknaid ja lapsed said valmistada rullnukke. Sel aastal oli beebidega peredel võimalus käia Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu telgis ja eralduda hetkeks laadamelust, et toita ning mähkida oma last privaatses kohas. Tegevusi pakkusid veel Kirsi Ponitalu, Kagu Vibuklubi ja hennamaalijad. 


Foto: Maria Helena Sõnajalg

„Sel aastal olime külastajate jaoks korraldanud suure parkimisala muuseumi kõrval olevale põllule. Hommikul kella üheteistkümneks oli selge, et külastajate huvi on veel suurem, kui oskasime oodata ja ka sellest alast jääb väheseks. Sel hetkel oli ainuüksi põhiparklas üle 500 auto, lisaks teeäärsed autode rivid. Õnneks olid kõik külastajad positiivsed ja laadal ei jäänud kellelgi käimata", ütles projektijuht Kaisa Tammoja.

Ökofestivali korraldajad tänavad kõiki külastajaid, kauplejaid, teabetelkide ja töötubade läbiviijaid, abipolitseinikke ja teisi festivali koostööpartnereid, kes aitasid sisustada nii perepäeva kui ka kogu Ökofestivali nädalavahetust huvitavate ja õpetlike tegevustega. Eriline tänu kuulub perepäeva võõrustajale – Karilatsi Vabaõhumuuseumi (endise nimega Põlva Talurahvamuuseum) perele, vabatahtlikele Kristiina Kerge (Kuhuviia.ee) ja Birgit Purgale ning AS Krootuse Agro parkimisala laenamise eest.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Ökofestivali räpp!

Küll om Karilatsin olla vahva
Kokko om tulnu hulga rahvast
Inemistel hää om miil,
Ökofestival om siin!

Ilm om hää ja toit om mahe,
Olemine väega lahe!
Rõõmustas nii eit kui taat,
Karilatsin võimas laat!

Platsi pääl tan kari latsi,
sekkä mitu külä matsi,
Miihi, naisi, vannu, nuuri,
Inemisi väiksit – suuri!

Rahvast hulka, kaupa pallo,
Osta sinki, osta kallo!
Joogis õllõkõist ja kalja,
Sekkä muti teevä nalja!

Laval laulu, tantsu, tralli,
Hinna kah ei olõ kalli!
Ökofestival om äge –
õnnelik, kiä sjoda näge!

/Lahedad Mutid/


Avafoto: Janek Marga


Lisateave:
Kaisa Tammoja
Projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee