« Tagasi

Konkurss "Kogukonna pärl 2014" ootab kandidaate!

Eesti Külaliikumine Kodukant viib kolmandat aastat läbi tunnustusprojekti "Kogukonna pärl", mille eesmärk on tunnustada maapiirkondade, väikelinnade ja külade ellu aktiivselt panustavaid peresid.

Liikumise Kodukant esindajate sõnutsi väärivad lisaks külavanematele ja külaseltside eestvedajatele tunnustamist ja esiletõstmist ka pered, kes üheskoos on oma aega, energiat ja loovust rakendanud maa- ja külaelu säilitamisel ning elavdamisel. Sageli tehakse seda mitme põlvkonnaga ühiselt – seda näitab eelmistel aastatel ettepanekutest laekunud info ning tunnustuse pälvinud perede lood.

Kogukonna pärli tunnustuse kandidaatideks ootame ettepanekuid perede kohta, kes arendavad elu maapiirkondades, sh väikelinnade kogukondades, väärtustades koostööd, olles heaks eeskujuks ning esindavad loodushoidlikku eluviisi.

Kandidaatide esitamise õigus on nii üksikisikutel kui organisatsioonidel, ettepanekud on oodatud kodulehel www.kylaelu.ee oleva veebiankeedi kaudu kuni 10. augustini 2014.  

2014. aastal toetavad ettevõtmist EV Siseministeerium ja ajakiri National Geographic Eesti. Kandidaatide hulgast valitakse välja iga maakonna Pärlipere, kellele annab tunnustuse oktoobrikuus toimuval sündmusel üle siseminister.

Üleskutse ja info on kättesaadav ka liikumise Kodukant Facebooki lehel!


Lisainfo:
Anneli Kana
liikumine Kodukant tegevjuht/ "Kogukonna pärl 2014" projektijuht
Tel: 5308 0029
E-mail: kodukant@kodukant.ee