« Tagasi

Kolme maakonna tantsujuhid asutasid ühise liidu

14. aprillil toimus Võrus Kagu-Eesti Rahvatantsujuhtide Liidu asutamiskoosolek, kus osalesid kolme maakonna tantsujuhid ja sõlmiti uue liidu asutamisleping. Järgmine Liidu üldkoosolek toimub 31. mail Põlvamaal.

Põlvamaalt pärit tantsuõpetaja Heleri Kängsepa eestvedamisel kokku kutsutud liidu eesmärgiks on Kagu-Eesti kolme maakonna (Põlva-, Võru- ja Valgamaa) rahvatantsuharrastuse igakülgne arendamine ja säilitamine. Liidu moodustamise üheks ajendiks on piirkonnas toimuv populaarne Kagu-Eesti tantsupidu, mille on omal ajal ellu kutsunud ja kolm esimest pidu lavastanud Andre Laine.

2021. aastal toimuva neljanda Kagu-Eesti tantsupeo pealavastajaks on Heleri Kängsepp ning loodud tantsuliit saab tulevikus Kagu-Eesti tantsupeo korraldavaks organisatsiooniks, andes võimaluse süvendatult keskenduda ühe suursündmuse korraldamisse ja mitte koormata seni pidu korraldanud mittetulundusühingut Meie Stuudio.

Kagu-Eesti Tantsujuhtide Liidu (lühendatud KaTaLi) teisteks tegevussuundadeks on näiteks veel Kagu-Eesti tantsujuhtide erialaste koolituste ja seminaride korraldamine, rahvatantsujuhtide tunnustamine ja motiveerimine, trükiste ja õppematerjalide kirjastamine ja välja andmine ning mitmekülgne koostöö teiste piirkondlike ja üleriigiliste rahvakultuuriühendustega. 

Näiteks on juba käimas koostöös Rahvakultuuri Keskuse ja Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liiduga algaja tantsujuhi koolituse ette valmistamine käesoleva aasta sügiseks, mille eesmärgiks on koolitada välja uusi noori tantsujuhte ja lahendada seega pitsitavat rahvatantsuõpetajate defitsiidi probleemi.

Liidu ellukutsuja Heleri Kängsepa sõnul võiks Liidu üheks tegevuseks olla ka kolme maakonna rahvatantsuõpetajate omavahelise suhtluse parandamine ja tihedamate kontaktide loomine rühmade vahel. „Huvitatud rahvatantsuõpetajate kontaktidest loodud nimekirja põhjal saaksid liidu liikmed kutsuda üksteist oma rühmale külalistreeneriks, mis rikastaks tunde ja võimaldaks vajadusel leida kergemini oma tunnile asendusõpetajat", kirjeldas Heleri ühte konkreetset kasu Liidu liikmeks olemisel.

Kagu-Eesti Tantsujuhtide Liidu ehk KaTaLi järgmine üldkoosolek toimub 31. mail Kanepis, kuhu oodatakse kõiki, kes soovivad astuda liidu liikmeteks ja saada loodud ühendusest rohkem teada.

Fotol: Liidu asutajaliikmed ja värskelt valitud viieliikmeline juhatus (Heleri Kängsepp, Inga Leelanss, Valdeko Kalamees, Mari Rüütli ja Maarja Lattik).Lisainfo:
Kati Taal
Põlvamaa rahvakultuurispetsialist
Rahvakultuuri Keskus
Tel: 5802 2858
E-post: kati.taal@rahvakultuur.ee