« Tagasi

Jõulukuu Põlvamaal

Jõulud on aasta imeliseim aeg. Parim kingitus, mida saad teha endale ja oma kallitele lähedastele, on koos veedetud aeg! Siit leiad lühikese ülevaate, kuhu minna ja mida teha koos pere, sõprade või kolleegidega.

26.-30. detsembril on Pokumaal Soojade soovide aeg. Igal päeval toimuvad erinevad töötoad ja meeleolukad tegevused. Puuko näitab, millega ta pikki talveõhtuid sisustab. Pokumaal võid pidada ka meeleoluka jõulupeo: Metsapäkapikk aitab lastele kinke jagada, valik tegevusi suurtele ja väikestele, vahvad talvised maitseelamused.

22. detsembril korraldab OÜ Matkajuht talvises Taevaskojas jõulueelse tõukekelgumatka. Kogunetakse kell 11, et teha 6-7 km pikkune tiir Ahja ürgoru ilusaimates soppides. Teekond viib koos matkajuhiga läbi legendaarsete taevaskodade metsade sügavusse. Puhkepausil nauditakse tassikest teed ja puhatakse jalgu. Matk on jõukohane kõigile, kelgutatakse puhkepausidega ning matk kestab umbes kaks tundi.

23. detsembril saab kopsud värsket talvist rabaõhku täis tõmmata räätsamatkal Meenikunno rabas (Matkajuht OÜ). Liigutakse räätsadel väljaspool laudteid ja otsitakse vitamiine otse loodusest. Matk on sobilik alates 6. eluaastast!

26. ja 29. detsembril võimaldab pühadeaegsetest lisakilodest vabaneda jalgrattamatk paksurattalistega (Puhka Looduses OÜ)Taevaskoja metsaradadel. Liigutakse rahulikus tempos ja tehakse iga 10-15 minuti järel hingetõmbe ja jutupause. Matk on jõukohane kõigile, kellel pikkust vähemalt 150 cm.

Pimedal ajal kutsub Pesa hotell nautima valgusteraapiat minispaas Sõstar. Bioptron valgusteraapia toetab immuunsussüsteemi ja ei lase sügis-talvisel masendusel ligi tikkuda. Tee oma kehale pai!

Mooste Viinavabrik kostitab jõulumenüüga ja pakub kõrvale 60-minutilist fotosessiooni professionaalse fotograafiga Viinavabriku avalikes ruumides!

Jõuluromantikat pakub Cantervilla loss, kus meeleolu loob luksuslik krahvinna sviit suure magamistoa, privaatsauna ja kaminaga elutoaga. Tule naudi jõuluõhtusööki kaminavalguses, pikka hommikut ja hommikusööki voodist tõusmata!

Täpsema info kõigi jõuluprogrammide ja Põlvamaal toimuvate jõulusündmuste, -laatade, -etenduste ja muu kohta leiad: https://visitpolva.ee/joulutegevused-polvamaal.