« Tagasi

9. veebruaril peeti Põlva Gümnaasiumis 27. õpilasetlejate riigikonkurss

Kolmes vanusegrupis võistles rohkem kui 40 õpilast üle Eesti. Esitada tuli luuletus ja proosapala.

Osalejate, juhendajate ja žüriiliikmete arvates õnnestus konkurss väga hästi. Hubases koolimajas kujunes konkursi meeleolu koduseks ja südamlikuks.

Žürii koosseisus Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit), Christopher Rajaveer (Eesti Draamateater, EMTA Lavakunstikool) ja Karl Laumets (teater Vanemuine) rõhutas, et konkursil kõlas väga hea emakeel. Lisaks eesti keelele sai kuulda ka väga ilusat vene keelt. Tekstide valik oli seekord suurepärane, milles on kindlasti suur osa juhendajatel.

Edu saatis ka Põlvamaa õpilasi. Nooremas vanuseastmes (4.-6. kl) saavutas laureaaditiitli Põlva Kooli 5B klassi õpilane Marcus Adamson, kelle juhendaja on Viive Rätsep. Žürii sõnul on Marcus särav, eneseteadlik ja väga julge esineja. Tema esitus on täpne, ta tunnetab seda, mida räägib.

Publikupreemia pälvis Põlva Gümnaasiumi 11B klassi õpilane Margit Pikk, keda juhendab Merle Pintson. Zürii tõi Margiti puhul esile vaba esituse ja väga hea tekstivaliku.

Põlva valla eripreemiaga tunnustati särtsaka esituse eest Kristo Vahti Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist. Teda juhendab Krista Kask.

Konkursi tulemustega tervikuna saab tutvuda Eesti Harrastusteatrite Liidu kodulehel www.harrastusteatrid.org.

Konkurssi toetasid Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Eesti Harrastusteatrite Liit, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva Gümnaasium, Põlva Kool ja Põlva Vallavalitsus.

Suur tänu kõigile osalejatele, juhendajatele ja toetajatele!
 

Lisainfo:
Kristiina Oomer
tegevjuht
Eesti Harrastusteatrite Liit
Tel: 5666 6392
E-post: oomer.kristiina@gmail.com