« Tagasi

24. oktoobril toimus Põlva vallas Kiumas Põlvamaa XIII maaraamatukoguhoidja päev

Kõigepealt külastasid raamatukoguhoidjad siinset raamatukogu. Juba 21 aastat käib raamatukoguhoidja Maie Nõmme eestvõttel raamatukogus kord nädalas koos kirjandushuviliste seltskond - Neljapäevaklubi.

Koosviibimisel rahvamajas lausus tervitussõnad Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees, Põlva vallavanem Georg Pelisaar. Ta rõhutas, et eestlased on raamatuusku, toonitas raamatukogude tähtsust ja palus raamatukoguhoidjatel väga tähele panna inimesi, kes abi vajavad.

Kiuma külavanem Anti Rüütli kõneles piirkonna ajaloost, keskendudes 1930-ndate lõpu haldusreformile ja karskusseltsi Püsivus tegevusele. Pole midagi uut päikese all! said kuulajad taas tõdeda. Üks näide: toonase haldusreformi järel kaotati Kiumast postkontor.

Võru Instituudi projektijuhi Tiia Allase ettekanne oli samuti tihedalt Kiumaga seotud, on ju siinkandis Madis Kõivu juured. Võrukeelse kirjanduse taassünd sai teoks Madis Kõivu ja Aivo Lõhmuse näidendi "Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümmendämä aasta suvõl" ja Kauksi Ülle luulekogu "Kesk umma mäke" ilmumisega 1987. aastal. Tiia Allas näitas Artur Adsoni, Jaan Kaplinski, Jan Rahmani, Kauksi Ülle, Ene Säinasti ja teiste autorite tekstide põhjal, kui oluline on metsateema võrukeelses kirjanduses.

Maaraamatukoguhoidja päeval tunnustatakse ERÜ konkursside kandidaate. Konkursile aasta maaraamatukoguhoidja esitati Põlvamaalt kauaaegne Lahe Raamatukogu juhataja Ainika Mägi ja aasta kooliraamatukoguhoidjaks kandideerib Põlva Kooli raamatukogu juhataja ja Põlva Gümnaasiumi raamatukoguhoidja Anne Ojaste. Mõlemad pälvisid Põlvamaa Omavalitsuste Liidu tänukirja. Maapäeval peetakse meeles ka tööjuubilare.

Muusikalist külakosti pakkus päeva sissejuhatuseks Põlva Muusikakooli õpilane, tubli akordionist ja lõõtsamees Mihkel Linnus. Päeva lõpetasid väga ilusa kontserdiga sama kooli kapell ja ansambel FolkMelody. Juhendajaks võrratu huumorimeelega lõõtspillientusiast Heino Tartes.

Maaraamatukoguhoidja päeva korraldas keskraamatukogu koos harukogudega. Toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, suureks abiks olid MTÜ Püsivus ja Neljapäevaklubi liikmed.

Fotol vasakult (autor: E. Jaamaste): Anne Ojaste ja Ainika Mägi


Lisainfo:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-post: kylli@raamat.polva.ee