« Tagasi

Põlvamaa puiduettevõtjad vahetasid ametialaseid kogemusi Läti kolleegidega

14.-15. märtsil toimunud õppereisi käigus tutvusid puiduettevõtjad Vidzeme piirkonna kolleegide tööga, kes tegelesid mööbli, puitmajade kui ka materjalide tootmisega.

Põlvamaalt olid esindatud 14 ettevõtet. Õppereisi kahel päeval külastasid ettevõtjad seitset Vidzeme piirkonna puiduettevõtet. Õppereisi alustati avalike ruumide ja lasteaiamööblit tootvasse ettevõttesse AJ Furniture Ltd. Edasi tutvuti saematerjali ja kaseliimpuitkilpi tootva Inerce Ltd ning puitpaneelmaju tootva ettevõtte Fabrika Rauna Ltd. Päeva teises pooles väisasid ettevõtjad mööblit valmistava ettevõtte Dailrade Koks Ltd tütarfirmat Valmiera mebeles ja palkmajade tootjat SS-Buve Ltd. Õppereisi teisel päeval külastati disainmööblit, uksi ja aknaid tootvat Woodheart Ltd ja Inglismaale eksportivat vooditootjat SIA Cosybed.

Koolitusreisil osalenud ettevõtjad tõdesid, et reis andis ettevõtetele juurde uusi kontakte, mis avavad neile nn uusi uksi. Lisaks said ettevõtted inspiratsiooni ja uusi ideid enda toodete/teenuste arendamiseks. Ettevõtjad märkisid väga oluliseks osaks vahetut suhtlemist ja kogemuste jagamist sama valdkonna ettevõtetega.

Õppereisi viis läbi Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER.

Põlvamaa puiduettevütjate osalemist õppereisil rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Foto: Põlvamaa puiduettevõtjad õppereisil Lätis

 

Lisainfo:
Kristel Koddala
Projektijuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee