« Tagasi

Eesti Turismifirmade Liidu liikmed võtsid kevade vastu Põlvamaal

20.-21. märtsil viibisid Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) liikmed ringreisil Põlvamaal. Reisist võtsid osa 12 erineva reisibüroo esindajad ning Eesti Turismifirmade Liidu projektijuht Tiiu Vilbrant, koordineerijaks oli Põlvamaa Arenduskeskus.

Esimesel päeval tutvustati külalistele Mooste mõisa ja Viinavabrikut, Räpina Loomemaja, paberivabrikut ja Räpina hotelli. Loomemajas degusteeriti ka kohapeal valmistatud veine. Põlvas külastati kodukohvikut Tillu. Õhtu veetsid külalised Pesa hotellis, kus õhtusöögile eelnes mitmeid auhindu võitnud Siidrikoja toodete degusteerimine, meeleolu lõi Eesti Mandoliinide Orkester ning soovijail oli võimalus külastada Pesa hotelli minispaad Sõstar.

Teise päeva alguses oli ringreisi üks olulisemaid osasid – kontaktkohtumine kohalike turismitegijatega Pesa hotellis. Kohtumisel osales 12 Põlvamaa turismiettevõtjat, kellest igal oli oma toote või teenuse tutvustamiseks aega napp 4 minutit. Peale kontaktkohtumist võeti suund Taevaskojale. Külalistel oli võimalus katsetada OÜ Matkajuht pakutavat uudset teenust - elektrifatbike´dega sõitu või jalutada koos giidiga Suure Taevaskojani. Peale looduses viibimist ootas teepaus Taevaskoja Puhkekeskuse poolt. Edasine programm kulges ajaloolisel Postiteel. Külastati Põlva Talurahva-muuseumi ning Eesti Maanteemuuseumi, kus viimases lisaks olemasoleva muuseumikeskkonna tutvustamisele räägiti 2019. a juulis avatavast  näitusekeskusest. Põlvamaa ringreisi lõpetas ringkäik ja lõuna Cantervilla Lossis.

„Kui täna on turismisektoris peamiseks küsimuseks, kuidas turist Tallinnast väljapoole meelitada, siis õppereis Põlvamaale andis reiskorraldajatele kinnituse, et Põlvamaal ollakse kindlasti valmis vastu võtma nii väliskülalist kui ka siseturisti. Kui tuua välja mõned märksõnad, mis seda reisi iseloomustavad, siis on nendeks „südamega tehtud", „avatus" ja „ootus". Suur tänu Põlvamaa Arenduskeskusele, kes oli kokku pannud põneva programmi, ning Põlvamaa ettevõtjatele, kes väga oskuslikult oma tegemistest meile rääkisid," kiitis Eesti Turismifirmade Liidu projektijuht Tiiu Vilbrant võõrustajaid.

Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu jäi tehtud tööga väga rahule: „Oleme väga tänulikud Eesti Turismifirmade Liidule võimaluse eest nende liikmetele kohapeal meie piirkonda tutvustada! Reisikava kokku pannes lähtusime hooajast ning ettevõtetest, mis suudavad vastu võtta ka suuremaid gruppe ja mis võiksid sobida ka välismaalastele. Ma tänan väga Põlvamaa ettevõtjaid, kes andsid kindlasti omalt poolt parima nii võõrustades kui kontaktkohtumisel ja meid kaks päeva saatnud Põlvamaa atesteeritud giidi Kati Taali, kes tõi sisse põnevaid nüansse kohalikust rahvapärimusest," ei olnud Kahu kiitusega kitsi. „Omalt poolt võin kinnitada seda, et see parim ei olnud mõeldud ainult selleks reisiks, vaid meie ettevõtjad soovivadki pakkuda oma külalistele vaid parimat. Usun, et saime näidata, et Põlvamaa ei ole ainult suvehooajal atraktiivne paik, vaid meile võib külla tulla aasta läbi."


Eesti Turismifirmade Liidu liikmete ringreisi programmi rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Foto (Põlvamaa Arenduskeskus): Eesti Turismifirmade Liidu liikmed ja Põlvamaa turismitegijad ühispildil Põlvas Pesa hotellis

 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee