« Tagasi

Valgjärvel tutvustati Valgjärve vaatetorni eskiisprojekti

7. septembril toimus Valgjärvel külakoosolek, kus vallavalitsus tutvustas kodanikele värskelt valminud Valgjärve vaatetorni eskiisprojekti. Tööd esitles projekteerimisfirma ROK-Projekt arhitekt Karmo Tõra, kes on ka Rõuges asuva Pesapuu vaatetorni autor.

Torni asukohaks on valitud 205m kõrgusel merepinnast asuv Tornimäe kinnistu Valgjärve keskasulas. Projekteeritud vaatetorn on metallkonstruktsioonis torn, mille kuju meenutab kolme samba ümber looklevat kaartrepi elementidest treppi vaateplatvormini (stairway to heaven).

Antud idee kujunes mitmete arutelude tulemusel kohalike elanike ja projekteerijaga. Ümarad looklevad vormid sobivad hästi kokku piirkonna kuppelmaastikuga ja käänuliste teedega. Et väljavalitud "töksi" mäge kasutatakse talviti laste kelgumäena, siis oli kohalike soov tornile juurde integreerida kaldpind kelgumäe pikenduseks ehk kelgumäe hoovõturada.

Kogu vaatetorn valgustatakse kaasaegsete LED-prožektoritega. Prožektorid paigaldatakse nii, et pimedal ajal oleks nähtaval ainult trepid ja kandeposte justkui ei olekski. See tekitab väga huvitava valgusefekti ja toob välja vaatetorni eripära.

Juba praegu on Tornimäe kinnistult ümbruskonnale väga hea vaade, seepärast ei ole mõtet ehitada liiga kõrget torni. Viimase vaateplatvormi põranda kõrguseks maapinnast on planeeritud 15 meetrit.

Vaatetorni ehituslikuks maksumuseks on hinnanguliselt 90 000-110 000 eurot ja plaanis on see valmis ehitada lähima nelja aasta jooksul. Tuleb leida sobiv rahastusallikas ja kirjutada taotlus, omaosalus on planeeritud leida valla eelarvest.

Ligi 30 vallaelanikule projektlahendust tutvustades valitsesid Atsi kohviku saalis positiivsed meeleolud. Küsiti täpsustavaid küsimusi ja oldi üksmeelselt nõus väljapakutud lahendusega. Omanäolise vaatamisväärsuse rajamine Valgjärvele tõstab kindlasti piirkonna atraktiivsust ja tekitab lisahuvi turistide seas.
 

Lisainfo:
Kaido Kõiv
Valgjärve vallavanem
Tel: 5341 6116
E-post: kaido@valgjarve.ee